სულხან თამაზაშვილი - პატრიარქმა უდიდესი როლი შეასრულა საქართველოს სულიერი ერთიანობის, რწმენის განმტკიცებისა და ეროვნული ღირებულებების შენარჩუნებაში
უწმინდესი ათწლეულების განმავლობაში იყო ჩვენი ქვეყნის და თითოეული ჩვენგანის სულიერი საყრდენი - ამის შესახებ აჭარის მთავრობის თავმჯდომარის განცხადებაშია აღნიშნული.
მისი თქმით, უწმინდესის ღვაწლი ეკლესიისა და ქვეყნის წინაშე განუზომელია.
"უდიდესი დანაკლისი განიცადა ჩვენმა ქვეყანამ საქართველოს კათოლიკოს-პატრიარქის, უწმინდესისა და უნეტარესის ილია II-ის გარდაცვალების გამო.
უწმინდესი ათწლეულების განმავლობაში იყო ჩვენი ქვეყნის და თითოეული ჩვენგანის სულიერი საყრდენი. მან უდიდესი როლი შეასრულა საქართველოს სულიერი ერთიანობის, რწმენის განმტკიცებისა და ეროვნული ღირებულებების შენარჩუნებაში. მისი ღვაწლი განუზომელია, როგორც ეკლესიის, ისე ქვეყნის წინაშე.
ვუსამძიმრებ სრულიად საქართველოს, ჩვენს ეკლესიას, მრევლს და ყველა მართლმადიდებელ ქრისტიანს ამ უმძიმეს დანაკლისს.
საქართველოს კათოლიკოს-პატრიარქის, უწმინდესისა და უნეტარესის ილია II-ის ნათელი ხსოვნა მარადიულად დარჩება ჩვენს გულებში”, - აღნიშნულია სულხან თამაზაშვილის განცხადებაში.

Tamazashvili extended his condolences to the Georgian Orthodox Church, its clergy, parishioners, and all Orthodox Christians, saying the Patriarch’s memory would “remain eternal in our hearts"
The Head of the Government of Adjara, Sulkhan Tamazashvili, has expressed condolences following the death of His Holiness, Catholicos-Patriarch Ilia II, describing him as a spiritual pillar for both the nation and its people.
In a statement on Wednesday, Tamazashvili said “our country has suffered a tremendous loss with the passing of His Holiness, Catholicos-Patriarch Ilia II. For decades, he was a spiritual support for our country and for each of us.”
He highlighted the Patriarch’s role in strengthening faith, preserving national values, and maintaining spiritual unity in Georgia. “His contribution is immeasurable, both to the Church and to the country,” he added.
Tamazashvili extended his condolences to the Georgian Orthodox Church, its clergy, parishioners, and all Orthodox Christians, saying the Patriarch’s memory would “remain eternal in our hearts.”