შინაგან საქმეთა მინისტრი სულხან თამაზაშვილმა, მოადგილესთან გიორგი ბახუაშვილთან ერთად, თბილისში, სასაზღვრო პოლიციის სტრუქტურულ დანაყოფებს ეწვია.
პრესსამსახურის ინფორმაციით, სასაზღვრო პოლიციის უფროსმა დავით თამაზაშვილმა შინაგან საქმეთა მინისტრს სასაზღვრო პოლიციის სწრაფი რეაგირების მთავარი სამმართველოს სამუშაო სივრცე და აღჭურვილობა დაათვალიერებინა. მინისტრი, ასევე, დაესწრო ტაქტიკური მომზადების საჩვენებელ სწავლებას, რომელიც მოიცავდა ტაქტიკური, საცეცხლე და სამთო მომზადების სხვადასხვა კომპონენტებს.
"სულხან თამაზაშვილმა სწრაფი რეაგირების მთავარი სამმართველოს ხელმძღვანელი პირებისგან დანაყოფის საქმიანობის ძირითადი მიმართულებების შესახებ დეტალური ინფორმაცია მიიღო.
მინისტრმა, ასევე, დაათვალიერა კინოლოგიური სამმართველოს ინფრასტრუქტურა, მათ შორის სასამსახურე ძაღლების განთავსების პირობები და ძაღლების წვრთნის პროცესს დაესწრო.
შინაგან საქმეთა მინისტრმა სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლებს გაწეული საქმიანობისთვის მადლობა გადაუხადა და მხარდაჭერა აღუთქვა", - აღნიშნულია ინფორმაციაში.

Tamazashvili additionally inspected the infrastructure of the Border Police's K9 Unit, including facilities for service dogs, and observed training exercises conducted by the unit
Georgia's Interior Minister, Sulkhan Tamazashvili, accompanied by Deputy Interior Minister Giorgi Bakhuashvili, visited structural units of the Border Police in Tbilisi, the ministry's press service said on Monday.
The head of the Border Police, Davit Tamazashvili, briefed the minister on the work of the Border Police's Main Rapid Response Department and showcased its facilities and equipment.
During the visit, the minister attended a demonstration exercise involving tactical, firearms and mountain training components. He also received detailed information from senior officials about the department's key areas of operation.
Tamazashvili additionally inspected the infrastructure of the Border Police's K9 Unit, including facilities for service dogs, and observed training exercises conducted by the unit.
The interior minister thanked Border Police personnel for their service and pledged continued support for their work.