სულხან თამაზაშვილმა ადგილობრივ მხარდამჭერებს ბათუმის მერობის კანდიდატი წარუდგინა
პარტია „ქართული ოცნების“ აჭარის რეგიონული ორგანიზაციის ხელმძღვანელმა სულხან თამაზაშვილმა ადგილობრივ მხარდამჭერებს ქალაქ ბათუმის მერობის კანდიდატი გიორგი ცინცაძე წარუდგინა.
პარტიის რეგიონული ხელმძღვანელის განცხადებით, გიორგი ცინცაძე არის პროფესიონალი და კეთილსინდისიერი ადამიანი, რომელიც მაქსიმუმს გააკეთებს ქალაქის კიდევ უფრო მეტად განვითარებისთვის.
"გიორგი ცინცაძე  ჩართული იყო და მონაწილეობდა არა მარტო ბათუმის, არამედ აჭარის რეგიონის განვითარების სტრატეგიის შექმნაში. იგი არის პროფესიონალი და კეთილსინდისიერი ადამიანი. აქვს საჯარო სამსახურში მუშაობის მრავალწლიანი გამოცდილება. დაიბადა ქალაქ ბათუმში, შესაბამისად, მისთვის ბათუმის მერობის კანდიდატად დასახელება განსაკუთრებულად საამაყო და საპასუხისმგებლოა. დარწმუნებული ვარ, გიორგი საკუთარი გამოცდილებითა და პროფესიონალიზმით ბათუმის კიდევ უფრო მეტად განვითარებისთვის მაქსიმუმს გააკეთებს“, - განაცხადა სულხან თამაზაშვილმა.
გიორგი ცინცაძეს აქვს საჯარო სექტორში მუშაობის მრავალწლიანი გამოცდილება. ის გახლდათ აჭარის მთავრობის აპარატის უფროსი. ასევე, წლების განმავლობაში მნიშვნელოვან თანამდებობებს იკავებდა საქართველოს დაზვერვის სამსახურში და საგარეო საქმეთა სამინისტროში. მას საქართველოს ტექნიკურ უნივერსიტეტში, ფინანსების სპეციალობით მიღებული აქვს ბაკალავრის ხარისხი. 2005-2006 წლებში გაცვლითი პროგრამით სწავლობდა ბერლინის გამოყენებითი მეცნიერებების უნივერსიტეტში „FHTW“.  ასევე, სხვადასხვა ქვეყანაში გავლილი აქვს კვალიფიკაციის ასამაღლებელი არაერთი ტრენინგი და კურსი.
სულხან თამაზაშვილმა ბათუმის მერობის კანდიდატი "ქართული ოცნების" ბათუმის შტაბის ხელმძღვანელთან ირაკლი ჭეიშვილთან და აჭარის უმაღლესი საბჭოს თავმჯდომარესთან, დავით გაბაიძესთან ერთად წარადგინა.

Tamazashvili described Tsintsadze as a “professional and conscientious” public servant who has been involved in development strategies for both Batumi and the wider Adjara region
Sulkhаn Tamazashvili, head of Georgian Dream’s regional organisation in Adjara, has introduced Giorgi Tsintsadze to local voters as the party’s candidate for mayor of Batumi.
Tamazashvili described Tsintsadze as a “professional and conscientious” public servant who has been involved in development strategies for both Batumi and the wider Adjara region. He praised Tsintsadze’s “extensive experience” in public service, saying it equips him to further develop the city.
Tsintsadze has held senior positions in the Adjara government, the Georgian Intelligence Service, and the Ministry of Foreign Affairs. He holds a bachelor’s degree in finance from the Georgian Technical University and studied abroad at the Berlin University of Applied Sciences (FHTW) in 2005-2006. He has also completed several professional development courses internationally.