სულხან თამაზაშვილმა საქართველოში სომხეთის ელჩთან გაცნობითი შეხვედრა გამართა
შინაგან საქმეთა მინისტრმა სულხან თამაზაშვილმა, საქართველოში სომხეთის რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩთან აშოტ სმბატიანთან გაცნობითი ხასიათის შეხვედრა გამართა.
პრესსამსახურის ინფორმაციით, შეხვედრის ფარგლებში, მხარეებმა ორ ქვეყანას შორის არსებული მჭიდრო და ეფექტიანი თანამშრომლობის საკითხები განიხილეს და ხაზი გაუსვეს პარტნიორული ურთიერთობების კიდევ უფრო განმტკიცების მნიშვნელობას. საუბარი ასევე შეეხო რეგიონში მიმდინარე პროცესებსა და უსაფრთხოების მიმართულებით არსებულ საკითხებს.
მხარეებმა ყურადღება გაამახვილეს საქართველოსა და სომხეთის რესპუბლიკის სამართალდამცავ უწყებებს შორის არსებულ ნაყოფიერ თანამშრომლობაზე და გამოთქვეს მზადყოფნა, მომავალშიც აქტიურად გაგრძელდეს ერთობლივი მუშაობა არსებული პარტნიორული კავშირების კიდევ უფრო გაღრმავების მიზნით.

Talks also covered ongoing developments in the region and current security-related issues
Georgia’s Interior Minister Sulkhan Tamazashvili has held an introductory meeting with Armenia’s ambassador to Georgia, Ashot Smbatyan, focusing on bilateral cooperation and regional security issues.
According to the Interior Ministry, the sides discussed the close and effective cooperation between Georgia and Armenia and underlined the importance of further strengthening partnership ties between the two countries.
Talks also covered ongoing developments in the region and current security-related issues.
The ministry said particular attention was paid to cooperation between the law enforcement agencies of Georgia and Armenia, with both sides expressing readiness to continue active joint work aimed at deepening existing partnership relations further.