თბილისსა და აჭარაში ე.წ. ქოლცენტრებთან დაკავშირებით საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად სხვადასხვა სახის ტექნიკა და დოკუმენტაცია ამოიღეს
თბილისსა და აჭარის რეგიონში, ე.წ. ქოლცენტრებთან დაკავშირებით საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად სხვადასხვა სახის ტექნიკა და დოკუმენტაცია ამოიღეს, - ინფორმაციას საგამოძიებო სამსახური ავრცელებს.
"საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს საგამოძიებო სამსახურის თანამშრომლების მიერ, სამსახურის წარმოებაში არსებულ სისხლის სამართლის საქმესთან დაკავშირებით მიღებული ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე, შესაძლო დანაშაულებრივი ე.წ. „ქოლცენტრების“ ფუნქციონირებასთან დაკავშირებით, ქალაქ თბილისსა და აჭარის რეგიონში ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ამოღებულ იქნა ელექტრონული ინფორმაციის შემცველი სხვადასხვა სახის ტექნიკა და დოკუმენტაცია.
გამოძიება მიმდინარეობს საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 180-ე, 192-ე, 194-ე და 218-ე მუხლებით.
მაღალი საზოგადოებრივი ინტერესის გათვალისწინებით, საგამოძიებო სამსახური პერიოდულად მიაწვდის საზოგადოებას ინფორმაციას გამოძიების მიმდინარეობისა და შედეგების შესახებ", - აღნიშნულია ინფორმაციაში.

The Investigation Service emphasized that, given the high public interest in the case, it will provide regular updates on the progress and results of the investigation.
In a series of coordinated investigative actions in Tbilisi and the Adjara region, the Investigation Service of Georgia's Ministry of Finance has seized various types of equipment and documentation. The operation was part of an ongoing investigation into the suspected illegal activities of so-called call centers, the agency announced on Thursday.
The seized materials included electronic information and documentation believed to be linked to the alleged criminal activities of the call centers. The investigation is being conducted under several articles of the Criminal Code of Georgia, including Article 180 (fraud), Article 192 (illegal entrepreneurial activity), Article 194 (money laundering), and Article 218 (tax evasion).