თბილისში დააკავეს მამაკაცი, რომელმაც სახლში უმისამართოდ რამდენიმე გასროლის შედეგად დედა დაჭრა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოჯახის წევრის მიმართ ჩადენილი ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ბრალდებით, წარსულში მრავალჯერ ნასამართლევი, 1986 წელს დაბადებული კ.მ. დააკავეს.
"გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა საცხოვრებელ სახლში უმისამართოდ რამდენიმე გასროლა განახორციელა, რა დროსაც მისი დედა  -  1965 წელს დაბადებული თ.ლ. დაიჭრა. დაჭრილი ქალი შესაბამისი სამედიცინო დახმარების გაწევის მიზნით კლინიკაშია მოთავსებული.
სამართალდამცველებმა ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, კ.მ. ბრალდებულის სახით დააკავეს. პოლიციამ ორი არარეგისტრირებული ცეცხლსასროლი იარაღი, მჭიდები და ვაზნები ნივთმტკიცებად ამოიღო.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 11 პრიმა 117-ე და 236-ე მუხლებით მიმდინარეობს, რაც თავისუფლების 13 წლამდე ვადით აღკვეთას ითვალისწინებს", - აღნიშნულია შსს-ს ინფორმაციაში.

Man arrested in Tbilisi on suspicion of seriously injuring mother
Officers from the Vake-Saburtalo division of the Tbilisi Police Department under Georgia’s Ministry of Internal Affairs of Georgia have arrested a 39-year-old man on suspicion of intentionally causing grievous bodily harm to a family member.
The suspect, identified by the initials K.M. and born in 1986, has multiple previous convictions, the ministry said in a statement.
The man fired several indiscriminate shots inside a residential property, injuring his mother, T.L., who was born in 1965. The wounded woman has been taken to a clinic for medical treatment.
Law enforcement officers detained the suspect following operational measures and investigative actions. Police said they seized two unregistered firearms, magazines and ammunition as evidence.