თბილისში მომხდარი ყაჩაღობის ფაქტზე 3 პირი დააკავეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად 3 პირი - 2005 წელს დაბადებული ს.ა., 2006 წელს დაბადებული ლ.ჯ., და ამავე წელს დაბადებული დ.ა. ჯგუფურად ჩადენილი ყაჩაღობის ბრალდებით დააკავეს.
დანაშაული თავისუფლების 11-დან 15 წლამდე ვადით  აღკვეთას ითვალისწინებს.
შსს-ს ინფორმაციით, გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულები თბილისში ღამის საათებში, აირის პისტოლეტის გამოყენებით, თავს დაესხნენ უცხო ქვეყნის მოქალაქეს, 2005 წელს დაბადებულ კ.ბ.-ს. იარაღის დემონსტრირებით და სიცოცხლის მოსპობის მუქარით მოსთხოვეს თანხა და ნივთები.
უკანონოდ დაეუფლნენ კომპიუტერულ ტექნიკას, სხვადასხვა ძვირად ღირებულ ნივთებს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალნენ.
"სამართალდამცველებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებების შედეგად, ს.ა., ლ.ჯ. და დ.ა.
მომხდარიდან მალევე დააკავეს.
პოლიციის მიერ ნივთმტკიცებად ამოღებულია დანაშაულის ჩადენის იარაღი და ყაჩაღობის შედეგად დაუფლებული ნივთები.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 179-ე მუხლის მე-2 ნაწილის “ბ” ქვეპუნქტით მიმდინარეობს რაც ჯგუფურად ჩადენილ ყაჩაღობას გულისხმობს", - აცხადებენ შსს-ში.

Three arrested for armed robbery of foreign national in Tbilisi
Three persons have been arrested in Tbilisi for an armed robbery committed against a foreign citizen, Georgia’s Ministry of Internal Affairs (MIA) announced on Sunday.
According to the MIA, officers from the Vake-Saburtalo Main Division of the Tbilisi Police Department detained the suspects—identified as S.A. (born in 2005), L.J. (born in 2006), and D.A. (born in 2006)—shortly after the incident took place.
The investigation revealed that the suspects attacked a foreign national, K.B. (also born in 2005), during nighttime hours using a gas pistol. They allegedly threatened the victim’s life, demanded money and valuables, and ultimately made off with computer equipment and other expensive items before fleeing the scene.
Law enforcement officers recovered the weapon used in the robbery and the stolen items during the investigation.
The suspects are charged under Article 179, Part 2, Subsection "b" of the Georgian Criminal Code, which pertains to robbery committed by a group—a crime punishable by 11 to 15 years in prison.