თბილისში ოჯახის წევრის მიმართ ძალადობის, გაუპატიურების, არაადამიანური მოპყრობის და მუქარის ბრალდებით ერთი პირი დააკავეს
722
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ძველი თბილისის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოჯახის წევრის მიმართ განხორციელებული ძალადობის, გაუპატიურების, არაადამიანური მოპყრობის, მუქარისა და ნივთის დაზიანების  ბრალდებით - 2007 წელს დაბადებული ს.ჟ. დააკავეს.
"გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული სისტემატურად ფიზიკურად და სექსუალურად ძალადობდა, ასევე სიცოცხლის მოსპობით ემუქრებოდა - 2005 წელს დაბადებულ ქ.შ.-ს. ბრალდებულის მხრიდან განხორციელებული ქმედებების შედეგად, ქ.შ.-მ თვითმკვლელობა სცადა.
სამართალდამცველებმა ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად ს.ჟ. ბრალდებულის სახით დააკავეს.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის  11 პრიმა 137-ე, 11 პრიმა 151-ე, 11 პრიმა 187-ე, 144-ე ტერცია და 126-ე პრიმა მუხლებით მიმდინარეობს, რაც თავისუფლების 13 წლამდე ვადით აღკვეთას ითვალისწინებს", - აღნიშნულია შსს-ს ინფორმაციაში.

Tbilisi police detain suspect on abuse and rape charges
The interior ministry said the investigation found that the suspect had repeatedly used physical and sexual abuse and had issued death threats against a person born in 2005
Officers from the Old Tbilisi main police unit have detained a suspect, born in 2007, on charges of violence against a family member, rape, inhuman treatment, threats, and damage to property.
The interior ministry said the investigation found that the suspect had repeatedly used physical and sexual abuse and had issued death threats against a person born in 2005.
As a result of these actions, the victim attempted suicide. No further details were given.
Police detained the suspect following operational measures and investigative actions.
The case is being pursued under multiple articles of the criminal code, which provide for a prison term of up to 13 years.