დღევანდელი მონაცემებით, ჩვენ მოვიპოვეთ 800-ზე მეტი ადამიანის ხმა, ეს არის ჩვენი პირველი წარმატება, – ამის შესახებ “ერთიანობა – ნაციონალური მოძრაობის” ერთ-ერთმა ლიდერმა თამარ კორძაიამ განაცხადა.
მისივე თქმით, “ერთიანობა – ნაციონალური მოძრაობა” თითოეული ხმის დასაცავად ბოლომდე იბრძოლებს.
“ჩვენს მიერ ინიციირებულ დადგენილების პროექტში, რომლითაც ჩვენს ემიგრანტებს, რომლებიც საზღვარგარეთ იმყოფებიან, მაგრამ საერთო სიებში ვერ მოხვდნენ, რადგან არა აქვთ სარეგისტრაციო მისამართი, არჩევნებში მონაწილეობის მიღების შესაძლებლობა ექნებათ. ჩვენ გავაგრძელებთ სამართლებრივ ბრძოლას თითოეული ხმისთვის და მე მინდა გითხრათ, რომ დღევანდელი მონაცემებით ჩვენ მოვიპოვეთ 800-ზე მეტი ადამიანის ხმა. ეს არის ჩვენი პირველი წარმატება. ბრძოლას ყოველთვის აქვს აზრი და დარწმუნებული იყავით, რომ ჩვენ, “ერთიანობა – ნაციონალური მოძრაობა”, ბოლომდე ვიბრძოლებთ თითოეული ხმის დასაცავად, იმიტომ რომ ეს ქვეყანა ჩვენია და ჩვენ უნდა გავიმარჯვოთ იმისათვის, რომ გვქონდეს ევროპული მომავალი, კეთილდღეობა ევროპაში და ევროპული სტანდარტების არჩევნები მომავალში”, – განაცხადა თამარ კორძაიამ.
მიუხედავად იმისა, რომ ემიგრანტები საზღვარგარეთ, წინა არჩევნებისგან განსხვავებით, უფრო მეტი საარჩევნო უბნის გახსნას მოითხოვდნენ, ცესკოს განკარგულებით, უცხოეთში სულ 60 უბანი გაიხსნება – 42 ქვეყნის 53 ქალაქში.

Opposition UNM’s Kordzaia: 800 more emigrants can vote due to our effort
Tamar Kordzaia, one of the leaders of the United National Movement (UNM) opposition, announced that thanks to the party’s efforts, over 800 emigrants have regained their right to vote, marking a significant achievement in their ongoing electoral campaign.
Kordzaia highlighted the importance of securing voting rights for Georgian citizens living abroad who were previously excluded from voter lists due to registration issues.
“Our initiative aims to ensure that emigrants, who are abroad and were not included in the general voter lists because they lack a registered address, can participate in the elections. As of today, we have secured over 800 votes, which is our first victory. This legal battle is crucial, and we will continue to fight for every single vote,” Kordzaia stated.
She further emphasized that the party will defend these rights until the end, noting the broader importance of this fight for Georgia’s future.
“This country is ours, and we must win to ensure a European future, prosperity, and elections that meet European standards,” she added.
The announcement comes in the context of increased demand from immigrants for more polling stations abroad. Despite these requests, the Central Election Commission (CEC) has decided to open only 60 polling stations across 53 cities in 42 countries for the upcoming election.