თინა ბოკუჩავა – ჩვენ გვაქვს მნიშვნელოვანი დაბრკოლება და უთანხმოება პრეზიდენტ ზურაბიშვილთან
ჩვენ გვაქვს მნიშვნელოვანი დაბრკოლება და უთანხმოება პრეზიდენტ ზურაბიშვილთან, ეს არის პრეზიდენტ მიხეილ სააკაშვილის შეწყალების საკითხი, – ამის შესახებ “ერთიანობა – ნაციონალური მოძრაობის” თავმჯდომარემ თინა ბოკუჩავამ განაცხადა.
მისივე თქმით, სულ რამდენიმე დღეა დარჩენილი, ვიდრე ზურაბიშვილს ფორმალურად შეუძლია ამ უფლებამოსილების გამოყენება.
“ერთიანი ფორმატის შექმნა მნიშვნელოვანია, რადგან ეს არის მთავარი საზოგადოებრივი დაკვეთა, თუმცა, უნდა გვესმოდეს, რომ ეს არის ძალიან დიდი პასუხისმგებლობა, რომ ამ ფორმატმა, რომელიც პრეზიდენტ ზურაბიშვილის ეგიდით შედგება, გაამართლოს საზოგადოებრივი მოლოდინი და უზარმაზარი ენერგიის კონვერტაცია კონკრეტულ პოლიტიკურ შედეგში მოახდინოს. ლიდერი არის ის, ვისაც აქვს მაღალი საზოგადოებრივი ნდობა და ასეთი ნდობით დღეს ნამდვილად სარგებლობს პრეზიდენტი ზურაბიშვილი.
ჩვენ გვაქვს მნიშვნელოვანი დაბრკოლება და უთანხმოება პრეზიდენტ ზურაბიშვილთან, ეს არის პრეზიდენტ მიხეილ სააკაშვილის შეწყალების საკითხი, განსაკუთრებით, როდესაც სულ რამდენიმე დღეა დარჩენილი, ვიდრე მას ფორმალურად შეუძლია ამ უფლებამოსილების გამოყენება”, – განაცხადა თინა ბოკუჩავამ.

The United National Movement (UNM) has called on President Salome Zourabichvili to use her constitutional authority to pardon former President Mikheil Saakashvili before her term in office formally concludes on December 29.
According to Tina Bokuchava, chairperson of UNM, Zourabichvili will only have a few days remaining to exercise this power.
“We face a significant obstacle and disagreement with President Zourabichvili on the issue of pardoning Mikheil Saakashvili,” Bokuchava stated.
She also emphasized the importance of uniting political forces under a common framework to meet public expectations. “It’s critical to convert the enormous energy of public demand into tangible political outcomes. The leader of such a format must enjoy high public trust, and currently, President Zourabichvili undoubtedly holds that trust.”
The UNM hopes that Zourabichvili will heed the public’s call and take action to resolve the political impasse surrounding Saakashvili’s detention.