თინა ბოკუჩავა - "ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა" ყველაფერს ვაკეთებთ იმისთვის, რომ ვიზალიბერალიზაცია დაწესდეს მხოლოდ რეჟიმის წარმომადგენლებზე
"ქალი ქალია, კაცი კაცია" კამპანიის ჩავარდნის შემდეგ ხელისუფლება ვიზალიბერალიზაციაზე აღარ საუბრობს. "ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა" ყველაფერს ვაკეთებთ იმისთვის, რომ ვიზალიბერალიზაცია დაწესდეს არა ყველა საქართველოს მოქალაქეზე, არამედ მხოლოდ რეჟიმის წარმომადგენლებზე“, - ამის შესახებ “ნაციონალური მოძრაობის” თავმჯდომარემ თინა ბოკუჩავამ განაცხადა.
“ალბათ, მას შემდეგ, განსაკუთრებით ჟურნალისტების ძალიან სწორი კითხვების და ძალისხმევის ფონზე ჩაუვარდათ კამპანია - ქალი ქალია და კაცი კაცია, მაშინ როდესაც უამრავი არაკაცი გამოვლინდა “რუსული ოცნების” რიგებში და საქართველოს მოქალაქეები მიხვდნენ, რომ ეს იყო იაფფასიანი პროპაგანდა, ეტყობა მიხვდნენ, რომ ვიზალიბერალიზაციაზე პროპაგანდა და ამაზე საერთოდ საუბარი არ არის მათთვის მომგებიანი და ამიტომ ახლა ცდილობენ, რომ ამ თემაზე არ ისაუბრონ.
ჩვენ ვალდებულები ვართ, საქართველოს მოქალაქეებს განვუმარტოთ, რომ სამწუხაროდ, საფრთხის ქვეშ დგას ივანიშვილის რუსული რეჟიმის ნაბიჯების გამო ვიზალიბერალიზაცია, მაგრამ მინდა, გითხრათ, რომ “ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” ყველაფერს ვაკეთებთ იმისთვის, რომ ჩვენი საერთაშორისო პარტნიორები დავარწმუნოთ, რომ ვიზალიბერალიზაცია დაწესდეს არა საქართველოს ყველა მოქალაქის მიმართ, არამედ არჩევითად და მიზნობრივად მხოლოდ რეჟიმის წარმომადგენლების მიმართ”, - განაცხადა თინა ბოკუჩავამ.

Bokuchava: UNM urges targeted visa restrictions on Georgian authorities, not citizens
Tina Bokuchava, head of the opposition United National Movement, on Monday said the party was working to ensure that any potential visa restrictions from Georgia’s international partners apply only to Government representatives and not to the wider population.
“After the failure of the ‘A Woman is a Woman, a Man is a Man’ campaign, the Government no longer speaks about visa liberalisation. The UNM is doing everything to make sure that any visa restrictions are imposed not on Georgian citizens, but solely on representatives of the regime,” Bokuchava stated.
She argued that recent Government campaigns exposed “cheap propaganda” and stressed that the real threat comes from steps taken by what she called Bidzina Ivanishvili’s “Russian regime,” which, she warned, risks undermining Georgia’s visa-free travel with the EU.
Bokuchava noted her party was in active communication with international partners to advocate for “selective and targeted measures” against those in power, while protecting ordinary Georgians’ rights to visa-free travel.