თინა ბოკუჩავა - ეს არის "ვარდების რევოლუციის" კონტრრევოლუციის მთავარი ამოცანა, მისი სიმბოლოს განადგურება, ეს არის პუტინის დაკვეთა
ეს არის "ვარდების რევოლუციის" კონტრრევოლუციის მთავარი ამოცანა, მისი სიმბოლოს განადგურება. ეს არის პუტინის დაკვეთა, რომელსაც ის საჯაროდ აჟღერებდა - იმ უმაღლესი მთავარსარდლის სასტიკი დასჯა, რომელმაც ქართული სახელმწიფოს გადასარჩენად გაბედა და მას წინააღმდეგობა გაუწია, - ამის შესახებ "ნაციონალური მოძრაობის" თავმჯდომარე თინა ბოკუჩავა სოციალურ ქსელში წერს.
მისივე თქმით, მიხეილ სააკაშვილს, პრაქტიკულად, სამუდამო პატიმრობა აქვს მისჯილი.
"დიქტატურის კონსოლიდაციის გზაზე ივანიშვილი ახალ-ახალ ბრალს უყენებდა პრეზიდენტ სააკაშვილს. მას პრაქტიკულად, უკვე სამუდამო პატიმრობა აქვს მისჯილი. ამიტომ ერთადერთი რაც დარჩენოდა რეჟიმს, მისი საპატიმრო პირობების გამკაცრება იყო ან პუტინის სტილში, პირდაპირ მისი სიკვდილამდე მიყვანა.
ეს არის "ვარდების რევოლუციის"  კონტრრევოლუციის მთავარი ამოცანა, მისი სიმბოლოს განადგურება. ეს არის პუტინის დაკვეთა, რომელსაც ის საჯაროდ აჟღერებდა - იმ უმაღლესი მთავარსარდლის სასტიკი დასჯა, რომელმაც ქართული სახელმწიფოს გადასარჩენად გაბედა და მას წინააღმდეგობა გაუწია. ეს არის სიგნალი ზელენსკისთვის, სანდუსთვის, ყველასთვის, ვინც მისი მარწუხებისგან თავისი ქვეყნის გათავისუფლებისთვის იბრძვით იარაღით ან უიარაღოდ.
ამ დროს ზოგიერთი პოლიტიკანი თუ კომენტატორი, ისევ გამოვა და მიშას "დაგმობას" დაიწყებს, იმ 9 წელზე საუბარს, რომელმაც თავისი შეცდომების გათვალისწინებით, თანამედროვე ქართული სახელმწიფო შექმნა. მერე ნუ უკვირთ, მათ შორის მათ, ვინც "თუ არ მოგვეწონება, გადავირჩევთ"-ს ქადაგებდა 2012 წელს, რომ რუსულ ჭაობად იქცა ჩვენი სამშობლო, რომლისთვისაც ერთ დროს ევროპული პერსპექტივა ერთი ხელის გაწვდენაზე იყო.
ისევ მიშა, ისევ "ნაცები, ისევ "9 წელი" და ამ დროს დავკარგეთ არა მხოლოდ ევროპული მომავლის შანსი, არამედ სახელმწიფო, სუვერენიტეტი და დამოუკიდებლობა.
ჩვენ ამ უსაზღვრო უსამართლობასაც გავუძლებთ, მაგრამ თქვენ რას ეტყვით შვილებს და შვილიშვილებს არ ვიცი, რომ მიშას ბოღმას გადააყოლეთ მათი მომავალი და ეს ქვეყანა", - წერს თინა ბოკუჩავა.
სპეციალური პენიტენციური სამსახურის ინფორმაციით, საქართველოს მესამე პრეზიდენტი მიხეილ სააკაშვილი კლინიკა „ვივამედიდან“ N12 პენიტენციურ დაწესებულებაში გადაიყვანეს.

UNM’s Bokuchava: Saakashvili’s transfer is part of Putin’s ‘counter-revolution’ against Rose Revolution
Chair of the opposition United National Movement party, Tina Bokuchava, on Wednesday described the transfer of former Georgian President Mikheil Saakashvili from the Vivamedi Tbilisi clinic back to prison as a politically motivated act aimed at “destroying the symbol of the Rose Revolution”, calling it “Putin’s order”.
“This is the main goal of the counter-revolution against the Rose Revolution - to destroy its symbol. This is Putin’s order, which he has publicly voiced: to brutally punish the supreme commander who dared to resist him to save the Georgian state”, Bokuchava wrote on social media.
She said Bidzina Ivanishvili’s Government had continuously targeted Saakashvili as part of its “dictatorial consolidation”, filing new charges against him over the years.
“Saakashvili has practically been sentenced to life imprisonment. The only thing left for the regime was to tighten his detention conditions, or, in Putin’s style, lead him directly to death”, she said.
She also criticised some Georgian politicians and commentators who, she said, continue to condemn Saakashvili instead of recognising his role in building Georgia’s modern statehood. Bokuchava added that because of their resentment toward Saakashvili, the country had lost not only the chance for a European future but also its sovereignty and independence.
Georgia’s Special Penitentiary Service on Wednesday said Saakashvili was transferred from the Vivamedi clinic back to Penitentiary Facility No. 12 after doctors determined his health condition was satisfactory.