თინა ბოკუჩავა - გვაქვს ინფორმაცია, რომ დააკავებენ ირაკლი ღარიბაშვილს, რადგან კატასტროფულად ეშინია ივანიშვილს, რომ ის რაღაც კომპრომატებს გამოაქვეყნებს
გვაქვს ინფორმაცია, რომ ასევე დააკავებენ ირაკლი ღარიბაშვილს, რადგან კატასტროფულად ეშინია ივანიშვილს, რომ ის რაღაც კომპრომატებს გამოაქვეყნებს, - ამის შესახებ "ნაციონალური მოძრაობის" თავმჯდომარემ თინა ბოკუჩავამ განაცხადა.
"ქვეყანაში დიქტატურაა, ეს აღარ არის უკვე ავტორიტარიზმისკენ სვლა. ქვეყანაში დამყარებულია რუსული ტიპის დიქტატურა, რომელიც არავის ინდობს, არც ქალს, არც კაცს, არც თავისიანს, არც ოპონენტებს, აბსოლუტურად ყველას დაერია ბიძინა ივანიშვილი.
ეს ნამდვილად, უტყუარად არის მისი ბოლო ჟამის დასტური, მაგრამ აქ ძალიან მნიშვნელოვანია ის, თუ რას ვაკეთებთ ახლა ჩვენ. ელენე ყოველთვის იყო გამორჩეულად მებრძოლი, მართალი, უშიშარი პოლიტიკოსი, აქტივისტი ქალი.
პოლიცია პოლიციას აღარ ჰგავს, სუსი სუსს, სასამართლო სასამართლოს არ ჰგავს, ჩამოიქცა და ჩამოინგრა ყველა ინსტიტუცია, ერთმანეთს ესვრიან, იჭერენ. გვაქვს ინფორმაცია, რომ ასევე დააკავებენ ირაკლი ღარიბაშვილს იმიტომ, რომ კატასტროფულად ეშინია ივანიშვილს, რომ ის რაღაც კომპრომატებს გამოაქვეყნებს", - განაცხადა თინა ბოკუჩავამ.
"კოალიცია ცვლილებებისთვის“ ერთ-ერთი ლიდერი ელენე ხოშტარია დააკავეს. გამოძიება ელენე ხოშტარიას წინააღმდეგ სისხლის სამართლის კოდექსის 187-ე მუხლით მიმდინარეობს, რაც ნივთის დაზიანებას ან განადგურებას გულისხმობს, კერძოდ, მას კახა კალაძის საარჩევნო ბანერის დაზიანებას ედავებიან.

Bokuchava made the comments while criticising what she described as a “Russian-style dictatorship” in Georgia following the detention of opposition politician Elene Khoshtaria
Tina Bokuchava, chair of the United National Movement (UNM), on Monday claimed that former Georgian prime minister Irakli Garibashvili could also be detained, alleging that ruling party founder and honorary chair Bidzina Ivanishvili “fears he may release compromising information.”
Bokuchava made the comments while criticising what she described as a “Russian-style dictatorship” in Georgia following the detention of opposition politician Elene Khoshtaria.
“We have information that Garibashvili will also be arrested, because Ivanishvili is catastrophically afraid that he might publish some compromising materials,” Bokuchava said.
She further added Ivanishvili “spares no one, neither women nor men, neither his allies nor his opponents”, and argued that “police no longer resemble police, the State Security Service is no longer the State Security Service, and the courts are no longer courts”.
Bokuchava also described Khoshtaria as a “courageous, principled and fearless politician and activist” and said the arrest showed that “all institutions have collapsed”.
Elene Khoshtaria, a leader of the Coalition for Change and founder of the Droa party, has been detained on charges of damaging property after she spray-painted the words “Russian Dream” on a campaign banner of incumbent Tbilisi mayor Kakha Kaladze.