თინა ბოკუჩავა - რა თქმა უნდა, არ და ვერ გამოვრიცხავ, რომ მეც აღმოვჩნდე საპატიმროში
რა თქმა უნდა, არ და ვერ გამოვრიცხავ, რომ მეც აღმოვჩნდე საპატიმროში. "ნაციონალური მოძრაობა" არის პოლიტიკური დევნის და რეპრესიების სამიზნე, უკვე ძალიან დიდი ხანია, -  ამის შესახებ "ნაციონალური მოძრაობის" თავმჯდომარემ თინა ბოკუჩავამ განაცხადა.
მისივე თქმით, რეჟიმს ბოლო ჟამი აქვს და გაუგებარ ნაბიჯებს დგამს.
"რა თქმა უნდა, ამას არ და ვერ გამოვრიცხავ, რომ მეც აღმოვჩნდე საპატიმროში. "ნაციონალური მოძრაობა" არის პოლიტიკური დევნის და რეპრესიების სამიზნე, უკვე ძალიან დიდი ხანია. ჩვენი ოჯახის წევრები, ჩემი მეუღლე ორჯერ დააკავეს, შემდეგ გახსოვთ, რომ  გაიტაცეს და მემუქრებოდნენ ჩემი 3 მცირეწლოვანი შვილის უსაფრთხოებით. ყველაზე მძიმე ეთერი რაც კი 13 წლის მანძილზე მქონია, სწორედ ის იყო, როდესაც ამაზე პირველად ვისაუბრე. მაშინ ვთქვი და სწორედ ასეა ჩემთვის, როგორც დედისთვის, როგორც ქალისთვის ეს გაცილებით უფრო მძიმე განსაცდელი და გამოწვევა იყო, ვიდრე სხვა ნებისმიერი შეიძლება იყოს, მათ შორის ციხე, მათ შორის პატიმრობა.
ამისთვის ფსიქოლოგიურად თითოეული ჩვენგანი უნდა იყოს მზად იმიტომ, რომ რეჟიმი ისეთი აგონიური მოქმედებების ფაზაშია შესული, რომ ნამდვილად არაფრის გამორიცხვა არ შეიძლება. დღეს ელენე ხოშტარიაც დაკავებაც ამის მანიშნებელი იყო და ლევან ხაბეიშვილის დაკავებაც.
რეჟიმი სრულიად არაპროგნოზირებად ნაბიჯებს დგამს, ეს არის ბოლო ჟამის მოქმედებები, როდესაც ერთმანეთს ესვრიან, იჭერენ, უპირისპირდებიან და ასევე, თავზეხელაღებით ებრძვიან ყველას, ვინც მათ უპირისპირდება.
4 ოქტომბრის ძალიან ეშინია ბიძინა ივანიშვილს და ეს თარიღი შევქმენით ჩვენ, იმ პარტიებმა, რომლებმაც ავირჩიეთ ართანამშრომლობის გზა, რომლებმაც ბრძოლა ავირჩიეთ, ნაცვლად იმისა, რომ გავმხდარიყავით სისტემური, მოჩვენებითი, ფსევდოოპოზიცია და გვეთამაშა ივანიშვილის თამაშის წესებით, რაც, სამწუხაროდ, აირჩია "ლელომ", მე გახარიაზე საერთოდ არ ვსაუბრობ იმიტომ, რომ ამ ადამიანს პოლიტიკურ აქტორად აღარ ვთვლი. ჩვენ ავირჩიეთ შეუგუებელი ბრძოლა და 4 ოქტომბერი ნამდვილად არის ძალიან საშიში და სახიფათო თარიღი ივანიშვილისთვის", - განაცხადა თინა ბოკუჩავამ.

Tina Bokuchava, head of the opposition United National Movement, on Monday said she could not rule out the possibility of being imprisoned, emphasising that her party had long been a target of political persecution and repression.
“Of course, I cannot and will not exclude the possibility that I too may find myself in prison. The UNM has been a target of political persecution and repression for a very long time,” Bokuchava said.
She described Government actions as unpredictable and signs of a regime nearing its end.
“Our family members have also been targeted: my husband was arrested twice, and I recall instances of abduction and threats to the safety of my three young children. The most difficult moment in my 13 years of political life was speaking about this for the first time. As a mother and as a woman, this challenge was far heavier than anything else, including prison,” she said.
Bokuchava stressed that every party member must be prepared, as the Government had entered a phase of “unpredictable” actions, citing the recent arrests of Elene Khoshtaria and Levan Khabeishvili as examples.
“The regime acts in completely unpredictable ways, arresting and confronting anyone who opposes it. [Ruling party Founder] Bidzina Ivanishvili is particularly fearful of October 4, a date we established through the parties that chose to resist rather than cooperate or play along with his rules. This date represents a significant challenge and danger for him,” she said.