კულტურის მინისტრმა თინათინ რუხაძემ თანამდებობა დატოვა.
როგორც რუხაძის განცხადებაშია აღნიშნული, გადაწყვეტილება ჯანმრთელობის მდგომარეობიდან გამომდინარე მიიღო.
"პრემიერ-მინისტრთან კონსულტაციის შემდეგ, მივიღე გადაწყვეტილება, დავტოვო კულტურის მინისტრის თანამდებობა. ჯანმრთელობის მდგომარეობიდან გამომდინარე, დამჭირდება მკურნალობის საგანგებო კურსის გავლა, რის გამოც ვერ შევძლებ მინისტრის მოვალეობის ჯეროვნად შესრულებას. კულტურა არის სფერო, რომელიც განსაკუთრებულ ზრუნვასა და ყურადღებას მოითხოვს. ვწუხვარ, რომ ჯანმრთელობის მდგომარეობა არ მაძლევს საშუალებას, სათანადო ყურადღება დავუთმო იმ საქმეს, რომელიც ასე ძალიან მიყვარს და ჩემთვის ყველაზე ძვირფასია.
მადლობა მინდა გადავუხადო პრემიერ-მინისტრს გამოცხადებული ნდობისთვის. მადლობა მთავრობის თითოეულ წევრს მხარდაჭერისა და თანადგომისთვის.
მადლობას ვუხდი ყველას, ვინც მხარს უჭერდა ჩვენს წამოწყებებს. განსაკუთრებული მადლობა კულტურის სამინისტროს თითოეულ თანამშრომელს დაუღალავი შრომისა და ერთგული სამსახურისთვის.
ვრჩები თქვენს გულშემატკივრად და გისურვებთ წარმატებებს“, – აღნიშნულია თინათინ რუხაძის განცხადებაში, რომელსაც კულტურის სამინისტრო ავრცელებს.

Georgian Culture Minister Tinatin Rukhadze has resigned from her position, citing health reasons.
In a statement released by the Ministry of Culture on Tuesday, Rukhadze said she made the decision after consulting with Prime Minister Irakli Kobakhidze and explained that she requires a specialised course of medical treatment, which will prevent her from carrying out her duties as minister.
“Following consultations with the Prime Minister, I have decided to step down as Minister of Culture. Due to my health condition, I need to undergo a specialised course of treatment, which means I will not be able to fulfil my responsibilities properly,” Rukhadze said.
She described culture as a field that requires constant care and attention, adding that she regretted being unable to devote the necessary time to work she “deeply loves”.
Rukhadze thanked the Prime Minister for his trust, members of the government for their support, and the staff of the Ministry of Culture for their dedication and service.