ტრამპი – აშშ უზრუნველყოფს, რომ რუსეთი თავს არ დაესხას ნატოს მოკავშირეებს
ნატოს ევროპული წევრი ქვეყნების შიში რუსეთის შესაძლო თავდასხმის შესახებ “უსაფუძვლოა”. აშშ იზრუნებს, რომ მოსკოვმა ეს არ გააკეთოს, – ამის შესახებ აშშ-ის პრეზიდენტმა დონალდ ტრამპმა განაცხადა.
ჟურნალისტებმა ტრამპს ჰკითხეს ნატოს ზოგიერთი მოკავშირის შეშფოთების შესახებ რუსეთის შესაძლო აგრესიასთან დაკავშირებით და ფიქრობს თუ არა, რომ ეს შეშფოთება საფუძვლიანია.
“როცა ყველაფერი დასრულდება, ყველაფერი გაკეთდება, მათ (რუს ჯარისკაცებს) მოუნდებათ სახლში წასვლა და დასვენება”, – აცხადებს ტრამპი.
როგორც აშშ-ის პრეზიდენტმა აღნიშნა, მისი ქვეყანა უზრუნველყოფს, რომ ნატოს მოკავშირეებზე თავდასხმები არ მოხდეს.

Trump claims US will ensure Russia does not attack NATO allies
Concerns among European NATO member states about a potential Russian attack are “unfounded,” and the United States will make sure Moscow does not take such action, US President Donald Trump has stated.
When asked by journalists about the concerns of some NATO allies regarding possible Russian aggression, Trump was dismissive.
“When everything is said and done, the Russian soldiers will just want to go home and rest,” he remarked.
The US president emphasized that his country would ensure that no attacks occur against NATO allies.