უკრაინელმა სამხედროებმა დონეცკის ოლქში ოკუპანტებისგან კიდევ ერთი დასახლება გაათავისუფლეს
უკრაინის თავდაცვის ძალებმა დონეცკის ოლქის სოფელი ზარეჩნოე გაათავისუფლეს. დასახლება მთლიანად უკრაინის არმიის კონტროლის ქვეშაა.
"425-ე ცალკეული სადესანტო პოლკის „სკალას“ ძალებმა დონეცკის ოლქის სოფელ ზარეჩნოეზე სრული კონტროლი აიღეს. დიდება უკრაინას“, - აღნიშნულია გენშტაბის ინფორმაციაში.
უკრაინელმა სამხედროებმა ასევე აჩვენეს ვიდეო, სადაც ერთ-ერთ შენობაზე უკრაინის დროშაა აღმართული.
სოფელი ზარეჩნოე სლავიანსკის ჩრდილოეთით მდებარეობს.
24 აგვისტოს უკრაინის შეიარაღებული ძალების მთავარსარდალმა ალექსანდრე სირსკიმ განაცხადა, რომ თავდაცვის ძალებმა დონეცკის რეგიონში წარმატებული კონტრშეტევები განახორციელეს და ოკუპანტებისგან ერთდროულად სამი დასახლება გაათავისუფლეს.

Ukrainian Defence Forces have regained full control of the village of Zarechnoye in the Donetsk region, the General Staff announced on Monday.
The body said troops from the 425th Separate Assault Regiment Skala successfully secured the settlement, raising the Ukrainian flag over one of the local buildings.
Zarechnoye is located north of Sloviansk. The liberation comes shortly after Commander-in-Chief of the Armed Forces of Ukraine Oleksandr Syrskyi said on August 24 that Ukrainian troops had carried out successful counteroffensives in Donetsk, freeing three settlements simultaneously.