შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ფინანსური სარგებლის მიზნით, წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ კომპიუტერული მონაცემების ხელყოფის ბრალდებით, 1 პირი დააკავეს, მეორე პირის მიმართ კი სისხლისსამართლებრივი დევნა დაუსწრებლად დაიწყო.
შსს-ს ინფორმაციით, გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულებმა უნებართვოდ შეაღწიეს უცხო ქვეყნის მოქალაქის საბანკო ანგარიშზე და 58 000 აშშ დოლარი მართლსაწინააღმდეგოდ მიითვისეს.
პოლიციამ დანაშაულის ჩამდენი ერთი პირი მოსამართლის განჩინების საფუძველზე დააკავა, მეორეს მიმართ კი სისხლისსამართლებრივი დევნა დაუსწრებლად დაიწყო და მასზე ძებნა გამოცხადდა.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 286-ე პრიმა მუხლით მიმდინარეობს, რაც თავისუფლების 10 წლამდე ვადით აღკვეთას ითვალისწინებს.

Investigators alleged that the suspects unlawfully gained access to the victim's bank account and misappropriated US$58,000
Georgian police have arrested one person and launched criminal proceedings in absentia against a second suspect over the alleged unauthorised access to a foreign national's bank account and the theft of US$58,000, the Interior Ministry said on Friday.
Investigators alleged that the suspects unlawfully gained access to the victim's bank account and misappropriated US$58,000.
One suspect was arrested under a court warrant, while criminal charges have been filed against the second suspect in absentia. Police have declared the individual wanted.