უკრაინის თავდაცვის ძალებმა გუშინ ღამით რუსეთში ორ ნავთობგადასამუშავებელ ქარხანას დაარტყეს - კრასნოდარის მხარეში და იაროსლავის ოლქში, - ამის შესახებ სოციალურ ქსელში უკრაინის პრეზიდენტი ვოლოდიმირ ზელენსკი წერს.
"წუხელ ჩვენმა შორ მანძილზე მოქმედმა სანქციებმა რუსეთში ორ ნავთობგადასამუშავებელ ქარხანას მიაღწიეს. სლავიანსკის ნავთობგადასამუშავებელი ქარხანა კრასნოდარის რეგიონში - ფრონტის ხაზიდან დაახლოებით 300 კილომეტრში, ასევე - გადამმუშავებელი ქარხანა იაროსლავის რეგიონში, დაახლოებით 700 კილომეტრში.
ჩვენ ვაგრძელებთ ჩვენს ოპერაციებს, რომელიც ასუსტებს რუსეთის შესაძლებლობას, აწარმოოს ეს ომი. თითოეული ჩვენი სანქცია ნიშნავს ნაკლებ რესურსს ემსახუროს რუსეთის საბრძოლო მანქანას და კიდევ ერთ ნაბიჯს მშვიდობისკენ.
გავაგრძელებთ რუსულ ტერორზე პასუხის გაცემას. მადლობას ვუხდი ჩვენს მებრძოლებს ამ შედეგებისთვის! მადლობელი ვარ ყველასი, ვინც გვეხმარება. ყველა, ვინც უკრაინას იცავს, ასევე კონსტიტუციის ძალას იცავს", - წერს ზელენსკი.

Ukrainian President Volodymyr Zelenskyy said Ukraine's Defence Forces carried out overnight drone strikes on two oil refineries in Russia, targeting facilities in the Krasnodar region and the Yaroslavl region.
Zelenskyy said the strikes hit the Slavyansk Oil Refinery in Russia's Krasnodar region, around 300 kilometres from the front line, as well as a refinery in the Yaroslavl region, approximately 700 kilometres away.
"We continue our operations that weaken Russia's ability to wage this war. Every one of our long-range strikes means fewer resources available to Russia's war machine and another step toward peace," Zelenskyy said in a social media post.
The President added that Kyiv would continue responding to "Russian terror" and thanked Ukrainian service members and all international partners supporting the country's defence efforts.