ზელენსკი - უკრაინას, აშშ-სა და რუსეთს შორის შემდეგი მოლაპარაკებები 4 და 5 თებერვალს გაიმართება
უკრაინას, აშშ-სა და რუსეთს შორის აბუ-დაბიში შემდეგი მოლაპარაკებები 4 და 5 თებერვალს გაიმართება და არა დღეს, როგორც დაგეგმილი იყო, - ამის შესახებ უკრაინის პრეზიდენტმა ვოლოდიმირ ზელენსკიმ განაცხადა.
"ჩვენმა მომლაპარაკებელმა ჯგუფმა ახლახან წარადგინა ანგარიში. შემდეგი სამმხრივი შეხვედრების თარიღები დანიშნულია: 4 და 5 თებერვალი აბუ-დაბიში.
უკრაინა მზადაა არსებითი მოლაპარაკებებისთვის და ჩვენ დაინტერესებული ვართ, რომ შედეგი ომის რეალურ და ღირსეულ დასრულებასთან დაგვაახლოებს. მადლობა ყველას, ვინც გვეხმარება“, – წერს ვოლოდიმირ ზელენსკი
23 და 24 იანვარს, არაბთა გაერთიანებულ საამიროებში გაიმართა სამმხრივი მოლაპარაკებები უკრაინას, აშშ-სა და რუსეთს შორის. შეერთებულმა შტატებმა შეხვედრა დადებითად შეაფასა და კიევმა მას მნიშვნელოვანი უწოდა.

Ukrainian President Volodymyr Zelenskyy on Sunday said the next round of talks between Ukraine, the United States and Russia will take place on February 4 and 5 in Abu Dhabi, rather than on the previously planned date.
“Ukraine is ready for substantive talks and we are interested in results that will bring us closer to a real and dignified end to the war. Thank you to everyone who is helping us,” Zelenskyy said.
Previous trilateral discussions between Ukraine, the US and Russia were held in the United Arab Emirates on January 23 and 24. The United States described the meeting as “positive”, while Kyiv called it “significant”.