გადაწყვეტილია, რომ მარში ყოველ პარასკევს ჩავატაროთ საზოგადოებრივი მაუწყებლიდან და დაკავშირებული იყოს პოლიტიკური პატიმრების სოლიდარობასთან, – ამის შესახებ დაკავებული აქტივისტის ზვიად ცეცხლაძის მამამ ზურაბ ცეცხლაძემ განაცხადა.
მისივე თქმით, პარასკევის აქციები კონკრეტულად ეძღვნება პოლიტიკური პატიმრების სოლიდარობას.
“გადაწყვეტილია, რომ მოცემული მარში, ყოველ პარასკევს ჩავატაროთ საზოგადოებრივი მაუწყებლიდან და დაკავშირებული იყოს პოლიტიკური პატიმრების სოლიდარობასთან. ეს იმას ნიშნავს, რომ კვირის განმავლობაში ყოველდღიურად გვაქვს აქციები და პროტესტი, მაგრამ განსაკუთრებული დღეა პარასკევი, რომელიც კონკრეტულად ეძღვნება პოლიტიკური პატიმრების სოლიდარობას და მათი გათავისუფლების მოთხოვნას”, – განაცხადა ზურაბ ცეცხლაძემ.
19:00 საათზე დაკავებული აქტივისტების სოლიდარობის მარში გაიმართება. თავდაპირველად საზოგადოებრივ მაუწყებელთან შეიკრიბებიან და მსვლელობით რუსთაველზე გაემართებიან.

Weekly Friday solidarity marches planned for political prisoners in Georgia
Detained protester Zviad Tsetskhladze’s father, Zurab Tsetskhladze, announced that a solidarity march for political prisoners will take place every Friday, starting from the Public Broadcaster building in Tbilisi.
“It has been decided that we will hold this march every Friday, dedicated to the solidarity of political prisoners. While protests take place daily, Friday will be a special day focused specifically on demanding the release of political prisoners,” Tsetskhladze stated.
Today’s march is scheduled for 19:00, with participants gathering at the Public Broadcaster and then proceeding toward Rustaveli Avenue in a show of support for detained activists.