71 წლის აზა ჩილაჩავას პირბადის ტარების გამო სიტყვიერი გაფრთხილება მისცეს
გაგრიდან დევნილი 71 წლის აზა ჩილაჩავა, რომელსაც შსს საპროტესტო აქციაზე სახის დაფარვას ედავებოდა, მოსამართლე თორნიკე ქოჩქიანმა ადმინისტრაციულ სამართალდამრღვევად ცნო და სიტყვიერი გაფრთხილება მისცა.
პროცესს აზა ჩილაჩავა არ ესწრებოდა.
მანამდე კი მან განაცხადა, რომ რუსთაველზე სიარულს არ შეწყვეტს.
"მე დავდგები რუსთაველზე, არ შევწყვეტ სიარულს. ჩემი პროტესტი მე გამაჩნია, რადგან მე რუსებს არ მივიჩნევ მოყვარედ, მე რუსებს მივიჩნევ მტრად, მე ბევრი რამ ვნახე გაგრის აღების პერიოდში, ჩემი თვალით მაქვს ნანახი, როგორ ეყარნენ ჩვენი ჯარისკაცები, მოსახლეობა, როგორ წვავდნენ მოსახლეობას შიგნით - ეს ყველაფერი გამოვლილი მაქვს და ყოველთვის ვიტყვი, რომ რუსეთი მტერია.
ვერ გავჩერდები, სახლში არ დავრჩები, ამ საღამოსაც გავალ, მე ესენი ვერ შემაშინებენ", -  განაცხადა აზა ჩილაჩავამ.
აზა ჩილაჩავას 19 ოქტომბერს რუსთაველის გამზირზე მიმდინარე საპროტესტო აქციაზე სახის დაფარვას ედავებოდნენ.

Aza Chilachava, a 71-year-old woman displaced from Russian controlled Gagra, was found guilty of an administrative offense for covering her face during a protest on Rustaveli Avenue last week, but was issued only a verbal warning by Judge Tornike Kochkiani.
The court hearing took place in her absence, according to reports.
Chilachava, who became known for her  participation in recent anti-Government  demonstrations, said earlier that she would not stop protesting, despite the case against her.
“I will stand on Rustaveli, I won’t stop walking there,” Chilachava said before the hearing. “I have my protest, because I do not consider Russians my friends - I consider them enemies. I saw everything during the capture of Gagra with my own eyes: how our soldiers and civilians were lying dead, how they burned people alive. I have lived through all of this, and I will always say that Russia is an enemy.
I won’t stay home; I’m going out again tonight. They can’t scare me.”
The Ministry of Internal Affairs had accused Chilachava of violating protest regulations by covering her face during a demonstration on Rustaveli Avenue on October 19.