აჭარაში წითელი ცირკულარით ძებნილი თურქეთის 2 მოქალაქე დააკავეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის აჭარის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ინტერპოლის წითელი ცირკულარით საერთაშორისო დონეზე ძებნილი, თურქეთის რესპუბლიკის 2 მოქალაქე დააკავეს.
შსს-ს ინფორმაციით, დაკავებულები თურქეთის რესპუბლიკის სამართალდამცავი ორგანოების მოთხოვნის საფუძველზე, სხვადასხვა მძიმე დანაშაულისთვის იძებნებოდნენ.
სამართალდამცველებმა მსჯავრდებულები ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად სხვადასხვა დროს ბათუმსა და ხელვაჩაურის მუნიციპალიტეტებში დააკავეს.

Officers of the Adjara Main Division of the Central Criminal Police Department of Georgia's Ministry of Internal Affairs have arrested two Turkish nationals wanted internationally under Interpol Red Notices.
The Ministry on Friday said the suspects were wanted at the request of Turkish law enforcement authorities for various serious crimes.
The convicted individuals were apprehended during investigative operations carried out at different times in the city of Batumi and the Khelvachauri municipality.