ადვოკატი - 8 თვის განმავლობაში, გავაკეთეთ ფაქტობრივად ყველაფერი, რათა სასამართლო დაგვერწმუნებინა იმაში, რომ გიორგი ახობაძე არის უდანაშაულო
1028
გიორგი ახობაძის საქმეზე დღეს, 16:00 საათზე გამოცხადდება განაჩენი, ფაქტობრივად, არცერთი პროცედურა არ დარჩა, გარდა იმისა, რომ მოსამართლე გამოვიდეს და უკვე საბოლოო გადაწყვეტილება გააცნოს საზოგადოებას, - ამის შესახებ ნარკოდანაშაულში ბრალდებული ექიმის გიორგი ახობაძის ადვოკატმა ლაშა ცუცქირიძემ განაცხადა.
მისივე თქმით, 8 თვის განმავლობაში დაცვის მხარემ გიორგი ახობაძის დასაცავად ყველაფერი წარმოუდგინა სასამართლოს.
"გიორგი ახობაძის საქმეზე დღეს, 16:00 საათზე  გამოცხადდება განაჩენი, ფაქტობრივად, არცერთი პროცედურა არ დარჩა, გარდა იმისა, რომ მოსამართლე გამოვიდეს და უკვე საბოლოო გადაწყვეტილება გააცნოს საზოგადოებას.
რაც შეეხება მოლოდინებს, 8 თვის განმავლობაში, ფაქტობრივად, დაცვის მხარემ, გიორგისთან ერთად გავაკეთეთ ფაქტობრივად ყველაფერი, რათა მოსამართლე და სასამართლო დაგვერწმუნებინა იმაში, რომ გიორგი არის უდანაშაულო", - განაცხადა ლაშა ცუცქირიძემ.
საპროტესტო აქციების დროს დაკავებული ექიმის გიორგი ახობაძის საქმეზე განაჩენი დღეს გამოცხადდება. სხდომა თბილისის საქალაქო სასამართლოში 16:00 საათზეა დანიშნული. გიორგი ახობაძე 2024 წლის 7 დეკემბერს დააკავეს. მის წინააღმდეგ გამოძიება 260-ე მუხლის მე-6 ნაწილით მიმდინარეობს, რაც დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო შეძენა-შენახვას გულისხმობს და თავისუფლების 8-დან 20 წლამდე ან უვადო აღკვეთას ითვალისწინებს.

His lawyer, Lasha Tsutskiridze, said today that all procedural steps have been completed and the only remaining step is for the judge to announce the final decision
A verdict is expected this afternoon in the closely watched case of Georgian doctor Giorgi Akhobadze, who has been charged with a serious drug offence and could face up to 20 years or life in prison if convicted.
The ruling will be delivered at 16:00 local time at Tbilisi City Court, following an eight-month trial that has drawn public and media attention, particularly due to Akhobadze’s arrest during anti-government protests.
Akhobadze was detained on 7 December 2024 and is charged under Article 260, Part 6 of Georgia’s Criminal Code - which pertains to the illegal purchase and possession of large quantities of narcotic substances. The charge carries a sentence of 8 to 20 years, or in some cases, life imprisonment.
His lawyer, Lasha Tsutskiridze, said today that all procedural steps have been completed and the only remaining step is for the judge to announce the final decision.
“For the past eight months, we have presented everything possible in Giorgi’s defence,” Tsutskiridze told reporters. “We strongly believe we have shown that he is innocent.”
The case has sparked protests and concern among supporters and medical professionals, who view the charges as politically motivated and disproportionate.