ანა წითლიძე - ამ ჩემს მრავალჭირგამოვლილ პარტიას ბევრი რამ უნახავს, მაგრამ თანამდებობის შენარჩუნების ასეთი უბადრუკი მცდელობა პირველად ვნახე
როდესაც ზღვაზე დასვენება უფრო დიდი პრიორიტეტია, ვიდრე პოლიტიკური საბჭოს სხდომა, ხოლო მთელი ენერგია პოლიტიკური საბჭოს სხდომის კვორუმის დათვლაზე იხარჯება, ეს ბევრ რამეზე მეტყველებს, – ამის შესახებ "ნაციონალური მოძრაობის“ წევრი ანა წითლიძე სოციალურ ქსელში წერს.
"ამ ჩემს მრავალჭირგამოვლილ, ნაბრძოლ პარტიას ბევრი რამ უნახავს, მაგრამ თანამდებობის შენარჩუნების ასეთი უბადრუკი მცდელობა ნამდვილად პირველად ვნახე. როდესაც ზღვაზე დასვენება უფრო დიდი პრიორიტეტია, ვიდრე პოლიტიკური პატიმრები, მიხეილ სააკაშვილის მოწოდება და ბრძოლა, ან პოლიტიკური საბჭოს სხდომა, ხოლო მთელი ენერგია პოლიტიკური საბჭოს სხდომის კვორუმის დათვლაზე იხარჯება, ეს ბევრ რამეზე მეტყველებს. სამწუხაროა. ძალიან არ მინდა უფრო მეტის თქმა და ნუ მაიძულებთ. თორემ ესეც შეგვიძლია. ღირსეულად უნდა შეგეძლოს პოლიტიკოსს წასვლაც“, – წერს ანა წითლიძე.
„ნაციონალური მოძრაობის“ თავმჯდომარის მოვალეობის შემსრულებლის თინა ბოკუჩავას განცხადებით, პარტიის 30 ივლისის პოლიტსაბჭოს სხდომას 130-დან მხოლოდ 40-მდე ადამიანი ესწრებოდა. მისი თქმით, იმისთვის, რომ სხდომა იყოს უფლებამოსილი გადაწყვეტილებების მისაღებად, ის უნდა იყოს ლეგიტიმური.

Ana Tsitlidze: “My battle-tested party has seen many hardships, but this is the first time I have witnessed such a pitiful attempt to cling to a position”
When a vacation by the sea becomes a higher priority than a Political Council meeting, and all the energy is spent counting whether there was a quorum at that meeting, it says a great deal, United National Movement member Ana Tsitlidze wrote on social media.
“My battle-tested party, which has endured so many hardships and struggles, has seen a great deal over the years. But this is truly the first time I have witnessed such a pitiful attempt to hold on to a position. When a vacation by the sea is considered a greater priority than political prisoners, Mikheil Saakashvili’s call to action and the struggle, or even a Political Council meeting, while all the energy is focused on calculating whether there was a quorum at that meeting, it speaks volumes. It is unfortunate. I truly do not want to say more, so please do not force me to. Because I can. A politician should also know how to leave office with dignity,” Tsitlidze wrote.
Earlier, Tina Bokuchava, the acting chairperson of the United National Movement, stated that only about 40 out of the party’s 130 Political Council members attended the Political Council meeting held on July 30. According to her, for the meeting to be authorized to make decisions, it had to meet the requirements of legitimacy.