არასრულწლოვანი შვილების ტრეფიკინგის ბრალდებით ერთი პირი დააკავეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, გენერალურ პროკურატურასთან ერთად, არასრულწლოვნების მიმართ განხორციელებული ტრეფიკინგის ბრალდებით ერთი პირი დააკავეს.
"გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული მამაკაცი არასრულწლოვან შვილებს ფსიქოლოგიური და ფიზიკური ძალადობის გამოყენებით, თბილისში მოწყალების თხოვნას აიძულებდა, მათ მიერ შეგროვებულ თანხას კი თავად ისაკუთრებდა.
სამართალდამცველებმა ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად მამაკაცი ბრალდებულის სახით დააკავეს.
ამ ეტაპზე, დაზარალებულები სახელმწიფო ზრუნვისა და ტრეფიკინგის მსხვერპლთა, დაზარალებულთა დახმარების სააგენტოს სერვისცენტრში არიან განთავსებული, მათ ჯანმრთელობას საფრთხე არ ემუქრება.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 143-ე სეკუნდა მუხლის მე-2 და მე-3 ნაწილებით მიმდინარეობს, რაც თავისუფლების 17 წლამდე აღკვეთას ითვალისწინებს", - აცხადებენ შსს-ში.

Father arrested in Georgia over trafficking of minor children
Georgian police have arrested a man accused of trafficking his minor children by forcing them to beg on the streets of Tbilisi and taking the money they collected for himself, the Interior Ministry said.
According to investigators, the man allegedly used psychological and physical violence to force his minor children to beg for money in Tbilisi.
Police said he appropriated the money collected by the children.
The suspect was arrested following investigative measures conducted by officers from the Central Criminal Police Department in cooperation with the Prosecutor's Office.
The children have been placed in a service centre operated by the State Care and Assistance Agency for Victims of Trafficking and other victims. Their health is not in danger, according to the Interior Ministry.