არასრულწლოვნის ტრეფიკინგის ბრალდებით თბილისში ერთი პირი დააკავეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს ტრეფიკინგის და უკანონო მიგრაციის წინააღმდეგ ბრძოლის სამმართველოს თანამშრომლებმა, გენერალურ პროკურატურასთან ერთად ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად,  1997 წელს დაბადებული  ლ.ხ. არასრულწლოვნით ვაჭრობის, პროსტიტუციისთვის ფართის გადაცემის და პროსტიტუციის ხელშეწყობის ბრალდებით დააკავეს.
"გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა სექსუალური ექსპლუატაციის მიზნით, წინასწარი შეცნობით, გადაიბირა არასრულწლოვანი გოგონა, რომელსაც მის მფლობელობაში არსებულ ერთ-ერთ მასაჟის სალონში ამუშავებდა. კერძოდ ბრალდებულის მითითებით, არასრულწლოვანი სალონში შესულ კლიენტებს გარკვეული ფულადი ანაზღაურების სანაცვლოდ სექსუალურ მომსახურებას უწევდა. გამოძიების მიერ მოპოვებული მტკიცებულებებით ასევე, ირკვევა, რომ არასრულწლოვანი ამ გზით გამომუშავებული თანხის ნახევარს ლ.ხ.-ს უხდიდა.
სამართალდამცველებმა ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად ლ.ხ. ბრალდებულის სახით დააკავეს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 254-ე მუხლის პირველი, მე-2 და 143-ე სეკუნდა მუხლის პირველი ნაწილებით მიმდინარეობს", - აცხადებენ შსს-ში.

Man arrested for alleged trafficking, sexual exploitation of minor in Georgia
The arrest followed coordinated operational and investigative measures carried out by the Ministry’s Anti-Trafficking and Illegal Migration unit in cooperation with the Prosecutor General’s Office
Georgian police have arrested a 27-year-old man on charges of human trafficking and facilitating the sexual exploitation of a minor, the Ministry of Internal Affairs has announced.
According to officials, the suspect - identified only as L.Kh., born in 1997 - has been accused of recruiting an underage girl for sexual exploitation and forcing her to provide paid sexual services at a massage salon he operated.
Investigators said the minor was instructed to engage in sexual acts with clients in exchange for money, half of which she was reportedly required to hand over to the suspect.
The arrest followed coordinated operational and investigative measures carried out by the Ministry’s Anti-Trafficking and Illegal Migration unit in cooperation with the Prosecutor General’s Office.
The case is being pursued under Articles 254(1), 254(2), and 143²(1) of Georgia’s Criminal Code, relating to trafficking, providing premises for prostitution, and encouraging prostitution. The offences carry a maximum penalty of up to 12 years in prison.