არსებული ინფორმაციით, თორნიკე რიჟვაძემ თვითმკვლელობის მცდელობამდე წერილი დაწერა
თორნიკე რიჟვაძემ თვითმკვლელობის მცდელობამდე წერილი დაწერა, რომელიც მის ტანსაცმელში სამედიცინო პერსონალმა აღმოაჩინა, - ამის შესახებ "პრაიმტაიმი“ წერს.
"წერილში რიჟვაძე აქცენტს რამდენიმე საკითხზე აკეთებს, მათ შორის წერს, რომ მას კორუფციას და "ბარიგების“ მფარველობას აბრალებდნენ. აჭარის მთავრობის ყოფილი თავმჯდომარე ბიძინა ივანიშვილს და ირაკლი კობახიძეს მიმართავს, რომ დაიცვან მისი ოჯახი.
რიჟვაძე წერილში ასევე აღნიშნავს, რომ ყველა მისი თანამშრომელი და გარემოცვის წევრი უდანაშაულოა და ყველა "მისი დავალებით მოქმედებდა“. მადლიერებით და პოზიტიურად საუბრობს ალექსანდრე ახვლედიანზე, რომლის იარაღითაც მან თვითმკვლელობა სცადა", - წერს "პრაიმტაიმი".
შსს-ს ინფორმაციით, აჭარის მთავრობის ყოფილი თავმჯდომარე თორნიკე რიჟვაძე დღეს საგარეჯოს „ჯეოჰოსპიტალსში“ გულმკერდის არეში ცეცხლნასროლი ჭრილობით შეიყვანეს. ექიმების განმარტებით, მას ფილტვი აქვს დაზიანებული და მისი ჯანმრთელობის მდგომარეობა სტაბილურად მძიმეა. გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 115-ე მუხლით არის დაწყებული, რაც თვითმკვლელობამდე მიყვანას გულისხმობს.

Tornike Rizhvadze, the former chairman of the government of the Autonomous Republic of Adjara in the country’s west, has been transferred from Sagarejo’s regional Geohospital to the First University Clinic in Tbilisi following a gunshot wound to the chest.
Medical staff said Rizhvadze remained in a serious but stable condition, with lung damage sustained in what authorities are investigating as an alleged suicide attempt. According to the Ministry of Internal Affairs, the incident occurred on Monday, prompting an emergency response and immediate surgery.
The ministry has launched a criminal investigation under Article 115 of Georgia’s Criminal Code, which concerns incitement to suicide. In connection with the case, Aleksi Akhvlediani, head of the Maritime Transport Agency, has been detained under Article 238 for negligent storage of a firearm.
Local media report that Rizhvadze left a note, found in his clothing by medical staff, in which he alleged political and personal pressure and called for protection of his family. Rizhvadze resigned from his post in April 2025 after serving as Adjara’s leader since 2018.