ბადრი ჯაფარიძე - ამით "ქართული ოცნება" თვითონ აჩქარებს თავისი პოლიტიკური სამარის გათხრას
ამით "ქართული ოცნება" თვითონ აჩქარებს თავისი პოლიტიკური სამარის გათხრას, - ამის შესახებ კოალიცია "ძლიერი საქართველოს" ერთ-ერთმა ლიდერმა ბადრი ჯაფარიძემ განაცხადა.
მისივე თქმით, "ქართული ოცნება" ეწევა ქვეყნის საბოტაჟს.
"ჩემი და ჩემი მებრძოლების გზა ყოველთვის იქითკენ იყო მიმართული, რომ სახელმწიფო დაცული ყოფილიყო საბოტაჟისგან და ახლა ხელისუფლება, რომელიც პირდაპირ საბოტაჟს ახორციელებს ჩვენი სახელმწიფოსა და ევროპული მომავლის მიმართ, ეს ხელისუფლება გვიყენებს ბრალს საბოტაჟის ბრალდებით.
რა თქმა უნდა, ეს არის პროკურატურის მიერ პოლიტიკური დავალების შესრულება. ამოცანაა, რომ გაანადგურონ პოლიტიკოსები, გაანადგურონ პოლიტიკა, მაგრამ მე ვფიქრობ, ამით "ქართული ოცნება" თვითონ აჩქარებს თავისი პოლიტიკური სამარის გათხრას იმიტომ, რომ ეს აბსურდი არის რეალობის შებრუნებას, რადგან რეალობა ისაა, რომ "ქართული ოცნება" ეწევა სახელმწიფო საბოტაჟს და ჩვენი ამოცანაა, რომ საბოტაჟს მშვიდობიანი და პოლიტიკური მეთოდებით დავუპირისპირდეთ", - განაცხადა ბადრი ჯაფარიძემ.

Badri Japaridze, a leader of the coalition Strong Georgia, accused the ruling Georgian Dream party on Thursday of carrying out sabotage against the state and warned that its actions were hastening the party’s political demise.
Japaridze added recent moves by the Government, including prosecutions of opposition figures, amounted to politically motivated actions executed through the prosecutor’s office. He accused the ruling party of undermining the country and of attempting to destroy political opponents rather than addressing real problems.
“This is the prosecution carrying out a political assignment. The aim is to destroy politicians, to destroy politics. But I believe that by doing this Georgian Dream is accelerating its own political burial, because the reality is that Georgian Dream is engaging in state sabotage and our task is to oppose that sabotage by peaceful and political means”, he said.
Japaridze framed his and his allies’ efforts as defensive measures to protect the state from what he called deliberate harm and vowed to confront the Government’s actions through political and nonviolent channels.