ბუდანოვი - ჩვენ უნდა შევქმნათ ისეთი პირობები, რომელთა არსებობის შემთხვევაშიც რუსეთი, როგორც იმპერია, გაქრება
რუსეთის ძირითადი იდეოლოგია არასდროს შეცვლილა. ამიტომ, უკრაინამ უნდა შექმნას ისეთი პირობები, რომელთა პირობებშიც რუსეთი, როგორც იმპერია, გაქრება, - ამის შესახებ უკრაინის პრეზიდენტის ადმინისტრაციის ხელმძღვანელმა კირილ ბუდანოვმა არაბულ მედიასაშუალება Al-Modon-თან ინტერვიუში განაცხადა.
"რუსეთში რეჟიმის შეცვლამ მისი არსი არ შეცვალა. მიუხედავად მისი ამჟამინდელი სახელწოდებისა, მისი ძირითადი იდეოლოგია არ შეცვლილა“, - განაცხადა ბუდანოვმა.
მისივე თქმით, რუსეთის ხელისუფლებას, იქნება ეს ცარისტულ, საბჭოთა თუ ამჟამინდელ ეპოქაში, არასდროს დაუსახავს მიზნად მოქალაქეების ცხოვრების პირობების გაუმჯობესება.
"საერთო ჯამში, რუსეთის ამჟამინდელი პრეზიდენტის პოლიტიკა მნიშვნელოვნად არ განსხვავდება ცარისტულ ან საბჭოთა ეპოქაში არსებული პოლიტიკისგან. ასევე არ უნდა ველოდოთ, რომ რუსეთი კვლავ შეიცვლება შიდა ფაქტორების გამო. ჩვენ უნდა შევქმნათ ისეთი პირობები, რომელთა არსებობის შემთხვევაშიც რუსეთი, როგორც იმპერია, გაქრება", - განაცხადა ბუდანოვმა.
მისივე თქმით, რუსეთის ტერიტორიაზე უნდა შეიქმნას რამდენიმე რეგიონული სახელმწიფო, რომელთაგან თითოეული იზრუნებს თავისი ხალხის კეთილდღეობაზე.
"მხოლოდ ამ შემთხვევაში იგრძნობენ თავს უკრაინა, ევროპა და მთელი მსოფლიო უფრო უსაფრთხოდ", - აღნიშნა ბუდანოვმა.

Budanov said that changes in Russia’s leadership or official name had not altered what he described as the country’s core nature
The head of Ukraine’s presidential administration, Kyrylo Budanov, has said that Russia’s fundamental ideology has remained unchanged throughout its history and argued that Ukraine must help create conditions in which Russia “as an empire” ceases to exist.
In an interview with the Arab media outlet Al-Modon, Budanov said that changes in Russia’s leadership or official name had not altered what he described as the country’s core nature.
“A change of regime in Russia has not changed its essence. Despite its current name, its fundamental ideology has not changed,” he said.
Budanov argued that Russian authorities - whether during the Tsarist, Soviet or current period - had never prioritised improving the living conditions of their citizens.
“Overall, the policies of Russia’s current president do not significantly differ from those of the Tsarist or Soviet eras,” he said. “We should not expect Russia to change again due to internal factors. We must create conditions under which Russia, as an empire, disappears.”
He added that several regional states should be formed on the territory of the Russian Federation, each focusing on the welfare of its own population.