დიდი რაოდენობით ცეცხლსასროლი იარაღის საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ფაქტზე ორი პირი დააკავეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტისა და ფინანსთა სამინისტროს შემოსავლების სამსახურის საბაჟო დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, დიდი რაოდენობით ცეცხლსასროლი იარაღის საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ფაქტი აღკვეთეს და ორი პირი დააკავეს, მათგან ერთ-ერთი უცხო ქვეყნის მოქალაქეა.
შსს-ს ინფორმაციით, სამართალდამცველებმა, "სარფის“ საბაჟო გამშვები პუნქტისა და ფოთის საზღვაო ნავსადგურში მდებარე გაფორმების ეკონომიკური ზონის ტერიტორიებზე, ბრალდებულების კუთვნილი ავტომობილების დათვალიერების შედეგად, ნივთმტკიცებად ამოიღეს - 500-მდე საბრძოლო ვაზნა, 2 პნევმატური სპორტული იარაღი, 2 000-ზე მეტი ტყვიის მასრა, 900-მდე მასრის ჭურვი და ცეცხლსასროლი იარაღის ვაზნებისთვის განკუთვნილი 2,5 კილოგრამი დენთი.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 236-ე, 19-236-ე და 19-214-ე მუხლებით მიმდინარეობს, რაც თავისუფლების 9 წლამდე ვადით აღკვეთას ითვალისწინებს.

Two arrested in Georgia over alleged attempt to smuggle firearms, components and ammunition
Georgian police have arrested two people, including a foreign national, on suspicion of attempting to illegally import firearms-related items, ammunition and explosives into the country, the Interior Ministry said on Wednesday.
The arrests followed a joint operation by the Interior Ministry's Central Criminal Police Department and the Customs Department of the Finance Ministry's Revenue Service.
Officers searched vehicles belonging to the suspects at the Sarpi border crossing and the customs clearance zone at the Port of Poti, seizing about 500 rounds of live ammunition, two pneumatic sporting guns, more than 2,000 cartridge cases, nearly 900 bullet projectiles, and 2.5 kilograms of gunpowder intended for manufacturing firearm cartridges.