დონალდ ტრამპი ირაკლი კობახიძეს - მოუთმენლად ველი ჩვენი თანამშრომლობის გაძლიერებას, რათა ერთად ვიაროთ მეტად უსაფრთხო, აყვავებული და მშვიდობიანი მომავლისკენ
ბატონო პრემიერ-მინისტრო, დიდი მადლობა ამერიკის დამოუკიდებლობის 250 წლის იუბილეს მოლოცვისთვის, დამოუკიდებლობის დღე ჩვენი ერის დაარსებისა და თავისუფლების, სიმტკიცისა და შეუპოვრობის იმ ურყევი სულისკვეთების ზეიმია, რაც ამერიკელ ხალხს ახასიათებს - ამის შესახებ აშშ-ის პრეზიდენტი დონალდ ტრამპი პრემიერ-მინისტრ ირაკლი კობახიძეს წერს.
როგორც დონალდ ტრამპი აღნიშნავს, ის გულწრფელად აფასებს საქართველოს პრემიერის ყურადღებიან გზავნილს.
“ბატონო პრემიერ-მინისტრო, დიდი მადლობა ამერიკის დამოუკიდებლობის 250 წლის იუბილეს მოლოცვისთვის. დამოუკიდებლობის დღე ჩვენი ერის დაარსებისა და თავისუფლების, სიმტკიცისა და შეუპოვრობის იმ ურყევი სულისკვეთების ზეიმია, რაც ამერიკელ ხალხს ახასიათებს. ვამაყობთ იმ პრინციპებით, რომლებიც ჩვენს ქვეყანას მთელი ისტორიის მანძილზე უძღვებოდა და ვაფასებთ იმ პარტნიორთა მეგობრობას, რომლებიც იზიარებენ ამ იდეალებისადმი პატივისცემას. აღვნიშნავთ, რა დამოუკიდებლობის 250 წლის იუბილეს, მადლობელი ვარ, რომ გვიერთდებით სიცოცხლის, თავისუფლებისა და ბედნიერებისკენ სწრაფვის ამერიკული პრინციპების ზეიმში.
გულწრფელად ვაფასებ თქვენს ყურადღებიან გზავნილს. სუვერენიტეტის, უსაფრთხოებისა და ხანგრძლივი კეთილდღეობის მხარდასაჭერად ერთობლივი მუშაობით შეგვიძლია მნიშვნელოვანი პროგრესის მიღწევა. მოუთმენლად ველი ჩვენი თანამშრომლობის გაძლიერებას, რათა ერთად ვიაროთ მეტად უსაფრთხო, აყვავებული და მშვიდობიანი მომავლისკენ”, - აღნიშნულია წერილში.

US President Donald Trump has told Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze that he looks forward to strengthening cooperation between the two countries to advance “a safer, more prosperous and peaceful future,” the Georgian Government Administration said on Friday.
In a letter thanking Kobakhidze for his congratulations on the 250th anniversary of US independence, Trump said he appreciated the Georgian Prime Minister's message and highlighted the shared importance of sovereignty, security and long-term prosperity.
“By working together in support of sovereignty, security and lasting prosperity, we can achieve significant progress. I look forward to strengthening our cooperation so that together we can move towards a safer, more prosperous and peaceful future,” Trump wrote.
Trump also described Independence Day as a celebration of the founding of the United States and of “the enduring spirit of freedom, resilience and determination” that defines the American people.