ელენე ხოშტარია - ვიკრიბებით 13 სექტემბერს, 19:00 საათზე თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტთან და პარლამენტამდე მივდივართ მარშით
8 ოპოზიციური პარტია 13 სექტემბერს თბილისში საპროტესტო აქციას გამართავს.
როგორც "კოალიცია ცვლილებისთვის“ ერთ-ერთმა ლიდერმა, ელენე ხოშტარიამ 8 ოპოზიციური პარტიის ერთობლივ ბრიფინგზე განაცხადა, შეკრება 13 სექტემბერს, 19:00 საათზე თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტთან დაიწყება და აქციის მონაწილეები პარლამენტამდე მარშით მივლენ.
"31 აგვისტოს იწურება ევროკავშირის მიერ ივანიშვილის რეჟიმისადმი მიცემული ვადა, ევროპაში უვიზო მიმოსვლის გადასარჩენად. რა თქმა უნდა, როგორც მოსალოდნელი იყო, რეჟიმმა არათუ არცერთი ნაბიჯი არ გადადგა ამისთვის, არამედ კიდევ უფრო დაგვაშორა ევროპას, ევროპულ დღის წესრიგს და ეს იქნება ასე, რადგან ეს რეჟიმი, რუსული რეჟიმი არის თვისებრივად შეუთავსებელი ჩვენს ევროპულ და ევროატლანტიკურ დღის წესრიგთან, ჩვენს სახელმწიფოებრიობასთან, დამოუკიდებლობასთან და ევროპულ მომავალთან.
შესაბამისად, ეს იქნება ასე, სანამ ჩვენ, ჩვენი ქვეყნის უმრავლესობა, არ მოვიკრებთ საკმარის ძალას და არ დავასრულებთ ამ რეჟიმს. აქედან გამომდინარე, მოგმართავთ ყველას, განურჩევლად პოლიტიკური გემოვნებისა, ვისთვისაც საქართველოს მოქალაქეობა, ქართული პასპორტი და ქართული ოჯახის კეთილდღეობა ძვირფასია და ვინც პატივს სცემს საქართველოს მოქალაქეების უფლებას, ისწრაფოდნენ ბედნიერებისკენ, 13 სექტემბერს შევიკრიბოთ, ვიყოთ ძალიან ბევრი, გამოვიდეთ და ვთქვათ, რომ რუსული რეჟიმი არ წარმოადგენს ქართველ ხალხს, რუსული რეჟიმი არ წარმოადგენს საქართველოს!
ამასთანავე, მოგმართავთ ყველა ოპოზიციურ პარტიას და ოპოზიციონერ პოლიტიკოსს, ვისაც რეალურად აღელვებს ამ ქვეყნის დამოუკიდებლობა და ევროპული მომავალი. ხელი აიღეთ რეჟიმის თანამზრახველობაზე, ქართველი ხალხის მოტყუებაში არ დაუშვათ შეცდომა, რომელიც დანაშაულზე უარესია. უარი თქვით 4 ოქტომბრის რუსულ სპეცოპერაციაში მონაწილეობაზე და დაუბრუნდით ერთობას.
ვიკრიბებით 13 სექტემბერს, 19:00 საათზე თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტთან და პარლამენტამდე მოვდივართ მარშით. ჩვენ ბევრნი ვართ და გამარჯვებამდე ვიბრძვით!“- განაცხადა ელენე ხოშტარიამ.

Eight opposition parties announce rally in Tbilisi in September
Elene Khoshtaria, a leader of the Coalition for Change, spoke at a joint briefing, saying the deadline set by the EU for reforms expired on 31 August
Eight opposition parties in Georgia have announced a joint rally on 13 September, warning that the “country faces a real risk of losing visa-free travel to the European Union” if the government failed to meet Brussels’ conditions.
Elene Khoshtaria, a leader of the Coalition for Change, spoke at a joint briefing, saying the deadline set by the EU for reforms expired on 31 August. She criticised the ruling Georgian Dream party for “taking no steps to comply with the requirements.”
“This regime, a Russian-style regime, is fundamentally incompatible with our European and Euro-Atlantic agenda, our statehood, independence, and European future,” Khoshtaria claimed.
She called on citizens and all opposition parties to unite for the rally, which will begin at 19:00 outside Tbilisi State University and proceed to the Parliament. Khoshtaria urged participants to oppose what she described as the regime’s collaboration with Russian interests and stressed the importance of defending Georgia’s independence and European integration.
“We will gather on 13 September, be very numerous, and say that this Russian regime does not represent the Georgian people or Georgia,” she added.