ერევანი-ბათუმი-ერევნის მიმართულებით ფრენის სიხშირე იზრდება
დაბალბიუჯეტიანი სომხური ავიაკომპანია FLYONE Armenia ერევანსა და ბათუმს შორის ოპერირების სიხშირეს ზრდის. ავიაკომპანიის მიერ, სამოქალაქო ავიაციის სააგენტოში წარმოდგენილი ფრენის განრიგის შესაბამისად, ავიაკომპანია 16 ივლისიდან არსებულ 3 სიხშირეს დაამატებს 3 სიხშირეს. შედეგად, ერევანი - ბათუმი - ერევნის საჰაერო ხაზზე რეგულარული ფრენები კვირაში 6 სიხშირით შესრულდება.
ფრენები განხორციელდება ყოველდღე, კვირის გარდა.
ფრენების შესრულებისათვის აუცილებელი ნებართვა საქართველოს სამოქალაქო ავიაციის სააგენტომ 7 ივლისს გასცა.
FLYONE Armenia-მ საქართველოს მიმართულებით რეგულარული საჰაერო მიმოსვლა 2022 წელს დაიწყო. ბათუმის გარდა, ავიაკომპანია ავიარეისებს ერევანი - თბილისი - ერევნის მიმართულებით ასრულებს.

FLYONE Armenia to double Yerevan-Batumi flights to six a week
Low-cost carrier FLYONE Armenia will double the frequency of its scheduled flights between Yerevan and Batumi from three to six services a week starting on 16 July.
According to the flight schedule submitted to the Georgian Civil Aviation Agency, the airline will add three weekly frequencies to its existing three services.
Flights on the Yerevan-Batumi-Yerevan route will operate every day except Sunday.
The Georgian Civil Aviation Agency granted the necessary permit for the additional flights on 7 July.
FLYONE Armenia began operating scheduled flights to Georgia in 2022. In addition to Batumi, the airline also operates scheduled services between Yerevan and Tbilisi.