"ევროპის ცენტრალური უნივერსიტეტის" მედიცინის ფაკულტეტი ევროპის სამედიცინო სკოლების ასოციაციის (AMSE) წევრი გახდა
"ევროპის ცენტრალური უნივერსიტეტის" მედიცინის ფაკულტეტი ევროპის სამედიცინო სკოლების ასოციაციის (AMSE) წევრი გახდა.
ასოციაციის წევრობა მედიცინის ფაკულტეტს შესაძლებლობას მისცემს, აქტიურად ითანამშრომლოს ევროპის სხვადასხვა სამედიცინო სკოლასთან სამედიცინო განათლების მართვისა და ხარისხის უზრუნველყოფის, კვლევის, საერთაშორისო სტანდარტებისა და რეგულაციების, ასევე სხვა მნიშვნელოვანი საკითხების კუთხით.
"ევროპის ცენტრალური უნივერსიტეტის" მედიცინის ფაკულტეტი აქტიურად აგრძელებს საერთაშორისო თანამშრომლობის გაღრმავებას და ამ მიმართულებით მნიშვნელოვანი ნაბიჯების გადადგმას სამომავლოდაც გეგმავს.

The Faculty of Medicine at Central European University has joined the Association of Medical Schools in Europe (AMSE)
The Faculty of Medicine at Central European University has joined the Association of Medical Schools in Europe (AMSE), the university said.
Membership of the association will allow the faculty to work more closely with medical schools across Europe on medical education management and quality assurance, research, international standards and regulations, as well as other areas of cooperation.
The university said its Faculty of Medicine was continuing to strengthen its international partnerships and planned to take further steps to expand cooperation with institutions abroad.