გია ხუხაშვილი - არ გამოვრიცხავ, მის ოპონენტებს ხელში ჩაუვარდათ ისეთი რაღაცები, რითაც გარკვეული ზემოქმედება შეუძლიათ
მე არ გამოვრიცხავ, რომ ბიძინა ივანიშვილი თვითონ არის გარკვეული შანტაჟისა და ზეწოლის ქვეშ, - ამის შესახებ პოლიტოლოგმა გია ხუხაშვილმა განაცხადა.
მისივე თქმით, ის, რაც ახლა ქვეყანაში ხდება, კრიმინალური გარჩევებია და არა დემოკრატიული ქმედება.
"მე არ გამოვრიცხავ, რომ ბიძინა ივანიშვილი თვითონ არის გარკვეული შანტაჟისა და ზეწოლის ქვეშ იმიტომ, რომ საკმაოდ სერიოზული საკუთარივე შეცდომებიდან გამომდინარე, მის ოპონენტებს ხელში ჩაუვარდათ ისეთი რაღაცები, რითაც მათ გარკვეული ზემოქმედება შეუძლიათ მასზე. ეს შესაძლებელია. მეც მეგონა ერთი წლის წინ, რომ ეს შეუძლებელი იყო, მაგრამ ასაკი მაინც თავისას შვრება და აღარ არის პატარა ბიჭი, ისე კარგად ვეღარ აანალიზებს რაღაცებს.
ჩვენ სახელმწიფოში კი აღარ ვცხოვრობთ, ჩვენ ვცხოვრობთ ტერიტორიულ რაღაც წარმონაქმნში, რომელიც გახდა კრიმინალური, ჯერჯერობით ცივი ომების, მაგრამ ხვალ შეიძლება ცხელში გადაიზარდოს, არენა. ჩვენ ვიმყოფებით კრიმინალურ ანკლავში, ჩაცუცქული მიდის სასამართლო პროცესები", - განაცხადა გია ხუხაშვილმა.