გიგა ლემონჯავა - არავითარი ქმედითი ნაბიჯი ელენე ხოშტარიას ჯანმრთელობის გასაუმჯობესებლად არ გადადგმულა
არავითარი ქმედითი ნაბიჯი ელენეს ჯანმრთელობის გასაუმჯობესებლად არ გადადგმულა, - ამის შესახებ "კოალიცია ცვლილებებისთვის" ერთ-ერთმა ლიდერმა გიგა ლემონჯავამ განაცხადა.
მისივე თქმით, ელენე ხოშტარიას ჯანმრთელობის მდგომარეობის გასაუმჯობესებლად ხელისუფლება განგებ არ მოქმედებს.
"ელენეს ჯანმრთელობის მდგომარეობა კიდევ უფრო გაუარესებულია, არავითარი ხელშესახები ნაბიჯები გადადგმული არ არის, ელენე არის უარესად, ვიდრე იყო ერთი კვირის წინ. არავითარი დიაგნოზი, არც მკურნალობა, არც შედეგზე ორიენტირებული სამედიცინო დახმარება მას არ გასწევია. ეს არ არის ჯანმრთელობაზე ვერ ზრუნვა, ეს არის შეგნებულად ნაბიჯების არ გადადგმა რეჟიმის მხრიდან, რომ ელენეს მდგომარეობა გაუარესდეს.
არავითარი ქმედითი ნაბიჯი ელენეს ჯანმრთელობის გასაუმჯობესებლად არ გადადგმულა", - განაცხადა გიგა ლემონჯავამ.

Opposition leader Khoshtaria's health has deteriorated, Coalition for Change
Lemonjava said no meaningful steps had been taken to improve Khoshtaria's condition and alleged that her health had continued to deteriorate
Giga Lemonjava, one of the leaders of the Coalition for Change, has claimed that opposition politician Elene Khoshtaria is in worse health than she was a week ago and has not received adequate medical care.
Speaking to journalists, Lemonjava said no meaningful steps had been taken to improve Khoshtaria's condition and alleged that her health had continued to deteriorate.
He added no diagnosis has been established and no treatment or outcome-oriented medical assistance has been provided.
Lemonjava accused the authorities of deliberately failing to take measures that could improve Khoshtaria's health, alleging that the government's inaction was contributing to the worsening of her condition.
"This is not simply a failure to care for someone's health; it is a conscious decision by the regime not to take steps, resulting in Elene's condition deteriorating," he said.