გიორგი ბუტიკაშვილი - ვიზიტი იქნება აპრილის ბოლოს, ან მაისის დასაწყისში, არ აქვს მნიშვნელობა, ვინ წავა
ზუსტად ვიცი, რომ ეს ვიზიტი იქნება აპრილის ბოლოს, ან მაისის დასაწყისში, არ აქვს მნიშვნელობა, ვინ წავა, - ამის შესახებ "კოალიცია ცვლილებებისთვის" წევრმა გიორგი ბუტიკაშვილმა განაცხადა.
მისივე თქმით, ოპოზიციის შეხვედრები დასავლელ პარტნიორებთან არის სერიოზული და მნიშვნელოვანი.
"ზუსტად ვიცი, რომ ეს ვიზიტი იქნება აპრილის ბოლოს, ან მაისის დასაწყისში. არ აქვს მნიშვნელობა, ვინ წავა. ჩვენ ვიცით, რომ პოლიტიკურ ლიდერებს პასპორტები აქვთ ჩამორთმეული, თუმცა ეს შეხვედრა შედგება, ასევე დისტანციური ჩართვებითაც, ამიტომ, "ქართულ ოცნებას" არ უნდა ჰქონდეს იმის იმედი, რომ ჩვენ რაიმე პროცესში შეგვაჩერებს და შეაჩერებს იმ პოლიტიკურ პროცესებს, რაც ალიანსმა დაიწყო.
"ქართულ ოცნებას" არასდროს არ უნდა, ან ვერ უნდა რუსეთიდან გამომდინარე ამერიკასთან წარმატებას მიაღწიოს, მაგრამ ჩვენს ყველა შეხვედრაზე, შეიძლება ზედაპირზე არ ჩანს, მაგრამ ყველა შეხვედრა, რომელიც ტარდება ჩვენს დასავლელ პარტნიორებთან არის ძალიან მკაცრი", - განაცხადა გიორგი ბუტიკაშვილმა.

Butikashvili described ongoing meetings with Western partners as “serious and important”, adding that discussions, while not always visible publicly, have been “very firm” in tone
A member of the opposition alliance Coalition for Change, Giorgi Butikashvili, on Monday said a planned visit to the United States will take place in late April or early May, despite reported restrictions on some political figures.
He said that it was not essential who would attend in person, noting that participation could also take place remotely. According to him, the process would continue regardless of obstacles, including claims that some opposition leaders have had their passports confiscated.
Butikashvili described ongoing meetings with Western partners as “serious and important”, adding that discussions, while not always visible publicly, have been “very firm” in tone.
The opposition alliance has indicated that further engagements with US counterparts were being planned.