გიორგი ჩიკვაიძე – 7 დღით ვწყვეტ შიმშილობას 30-დღიანი შიმშილობის შემდეგ, 17 აპრილს გამხელთ თქვენ და პროკურატურას ერთად
7 დღით ვწყვეტ შიმშილობას 30-დღიანი შიმშილობის შემდეგ, ამ ჟესტით,  პენიტენციურ დაწესებულებას, რომელიც მოქმედებს პროკურატურასთან ალიანსში, მინდა ხელიდან გამოვაცალო საფუძველი, რომ 17 აპრილისთვის არ ჰქონდეთ რაიმე საბაბი და სასამართლოზე არ დამასწრონ, – ამის შესახებ დაკავებული ბიზნესმენი გიორგი ჩიკვაიძე სოციალურ ქსელში წერს.
ჩიკვაიძე აცხადებს, რომ 17 აპრილს ამხელს ყველას, მათ შორის პროკურატურას.
“დიდი მადლობა სინდისის პატიმრების დედებს თანადგომისთვის; ასევე ყველა იმ ადამიანს, ვინც მთხოვდა, რომ შიმშილობა შემეწყვიტა. ვითვალისწინებ ყველას თხოვნას და ზუსტად 7 დღით ვწყვეტ შიმშილობას 30-დღიანი შიმშილობის შემდეგ, ამ ჟესტით, პენიტენციურ დაწესებულებას, რომელიც მოქმედებს პროკურატურასთან ალიანსში, მინდა ხელიდან გამოვაცალო საფუძველი, რომ 17 აპრილისთვის არ ჰქონდეთ რაიმე საბაბი და სასამართლოზე არ დამასწრონ.
17 აპრილი დიდი ხუთშაბათია; დიახ, ქალბატონო იზა კელენჯერიძე, ნამდვილად 33 ვერცხლია თქვენი და იმ დაწესებულების ფასი, რომელსაც წარმოადგენთ და სასამართლოს ეძახით. მაგრამ იმედი მაქვს, რომ ვერც მაგ 33 ვერცხლს მიიღებთ, რადგან, სავარაუდოდ, ინფორმირებული ხართ, რომ თქვენი გვარი ბრიტანული და ევროპული სანქციების ახალი ტალღის პირველ ათეულშია.
ასევე, 17 აპრილს გამხელთ თქვენ და პროკურატურას ერთად, თუ როგორ მოქმედებთ  შეთანხმებულად.
შეგახსენებთ, რომ თქვენ ხართ პასუხისმგებელი იმაზე, რაც თქვენმა უსამართლო გადაწყვეტილებამ დამმართა – მე დაზიანებული მაქვს თავის ტვინის ის ნაწილი, რომელიც პასუხისმგებელია მოძრაობასა და მხედველობაზე, მაგრამ ძალიან კარგად მიმუშავებს მეტყველების და აზროვნების ნაწილი.
ამ ჯერზე, გაიძულებთ, რომ გაითვალისწინოთ ჩემს მიერ დაყენებული შუამდგომლობები, რომელიც დაკავშირებული იქნება თქვენი ქმედებების შედეგად მტკიცებულებების განადგურებასთან, რაც შეჯიბრებითობის პრინციპს არღვევს, ასევე საზოგადოებას და თქვენც მოგიყვებით თუ რას შეეწირა კორუმპირებული ფინანსური პოლიციის საგამოძიებო სამსახურის უფროსი ბ-ნი რამიშვილი და რა სისხლის სამართლის დანაშაული ჩაიდინა ფინანსური პოლიციის კრიმინალურმა დაჯგუფებამ ეგრეთწოდებული სპეცოპერაციის დროს. ეს ყველაფერი შემხებლობაშია ჩემს საქმესთან.
როგორც ვიცი, თქვენ ლექციებს კითხულობთ; შესაბამისად, მინდა საზოგადოებამ და სტუდენტებმა იცოდნენ თქვენს მიერ ჩადენილი უსამართლობისა და ბოროტების შესახებ.

Detained businessman temporarily halts hunger strike, vows to expose authorities at upcoming trial
Detained businessman Giorgi Chikvaidze, who claims he had been arrested due to controversies with the ruling Georgian Dream authorities, on Thursday announced the end of his hunger strike for seven days after a 30-day protest.
In a social media post, Chikvaidze said the decision was made to eliminate any justification the penitentiary system might use to prevent his attendance at a court hearing scheduled for April 17.
“With this gesture, I want to deprive the penitentiary institution, which operates in alliance with the prosecutor’s office, of any excuse not to ensure my presence at the trial,” Chikvaidze wrote.
He expressed gratitude to those who urged him to end the strike, including the mothers of what he called “prisoners of conscience,” and pledged to use the April 17 hearing to make “significant revelations”.
According to Chikvaidze, he intends to expose alleged coordinated actions between the prosecutor’s office and the judiciary.
“On April 17, I will reveal to you and the prosecutor’s office how you act in concert,” he pledged, directly addressing officials, including judge Iza Kelenjeridze, whom he accused of representing a corrupt judiciary.
Chikvaidze further claimed that her name appeared on a list of individuals allegedly targeted for upcoming Western sanctions.
He also spoke about the toll the hunger strike had taken on his health, stating that parts of his brain related to movement and vision had been affected, while emphasizing that his cognitive faculties remain intact.
Chikvaidze plans to file motions during the hearing, which he says will detail the destruction of evidence and violations of the principle of adversarial proceedings. He also accused officials from the Financial Police Investigation Service, including its head, of committing alleged criminal acts during a so-called special operation tied to his case.
The hearing is set for April 17, which falls on Holy Thursday.
Chikvaidze has indicated that he considers the date symbolically important and promised a “precedent-setting” confrontation in court.