ირაკლი კობახიძე ანტალიის დიპლომატიის ფორუმში მიიღებს მონაწილეობას
საქართველოს პრემიერ-მინისტრი ირაკლი კობახიძე, თურქეთში, ანტალიის დიპლომატიის ფორუმში მიიღებს მონაწილეობას, რომელიც 11-13 აპრილს გაიმართება.
2025 წლის ფორუმის მთავარი თემაა „დიპლომატიის აღდგენა ფრაგმენტულ სამყაროში“ და ის უკვე მეოთხედ იმართება.
ანტალიის დიპლომატიის ფორუმზე შეკრებილი მსოფლიო ლიდერები, პოლიტიკოსები, მეცნიერები, ბიზნესის, მედიისა და სამოქალაქო საზოგადოების წარმომადგენლები, თანამედროვე სამყაროში დიპლომატიის წინაშე მდგარ გამოწვევებს განიხილავენ და დიპლომატიის როლსა და ძირითად პრინციპებზე, კონფლიქტების მოგვარების ინსტრუმენტებსა და მედიაციის სტრატეგიაზე იმსჯელებენ.
პრემიერ-მინისტრი ირაკლი კობახიძე ანტალიის დიპლომატიის ფორუმში საგარეო საქმეთა მინისტრ მაკა ბოჭორიშვილთან ერთად  მიიღებს მონაწილეობას.

Georgian PM to attend Antalya Diplomacy Forum in Turkey
Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze is scheduled to participate in the 4th edition of the Antalya Diplomacy Forum, which will take place from April 11 to 13 in Antalya, Turkey.
Hosted by the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Turkey under the auspices of President Recep Tayyip Erdoğan, this year’s forum carries the theme “Reclaiming Diplomacy in a Fragmented World.”
The forum will also address uncertainties driven by technological disruptions and the multidimensional impact of the climate crisis.
The forum will bring together global leaders, diplomats, business figures, media representatives, and public relations experts to engage in discussions on international relations and diplomacy.