ირაკლი კობახიძე - "დიპ სტეიტი" რუსოფობიურ კამპანიას საგანგებო ყურადღებას უთმობს, ჩვენც საგანგებო ყურადღება უნდა დავუთმოთ
326
პრემიერ-მინისტრ ირაკლი კობახიძის განცხადებით, საზოგადოებაში რუსოფობიის თემაზე საუბარი და ამ საკითხზე ხელისუფლების მხრიდან განსაკუთრებული ყურადღების გამახვილება "დიპ სტეიტის“ მიერ დაგეგმილ ახალ კამპანიას უკავშირდება.
"ტვ პირველის" ჟურნალისტის კითხვაზე, ხედავს თუ არა იგი რუსოფობიას ქართულ საზოგადოებაში მთავარ გამოწვევად და იმსახურებს თუ არა ეს თემა ხელისუფლებისგან ასეთ დიდ ყურადღებას, ირაკლი კობახიძემ უპასუხა, რომ საკითხი "საგანგებო ყურადღებას იმსახურებს“.
მისი განცხადებით, აღნიშნულ პროცესში ჩართულია პოლიტიკური აქტივი, არასამთავრობო ორგანიზაციები, მედიასაშუალებები და ეს ყველაფერი არის კოორდინირებული კამპანია, რომელიც გარედან იმართება.
"დიდ ყურადღებას იმსახურებს, საგანგებო ყურადღებას იმსახურებს ერთი მარტივი მიზეზის გამო. ჩვენ ვხედავთ, რომ ეს არის “დიპ სტეიტის” ახალი დაგეგმილი კამპანია, რომელშიც ჩართულია მთელი პოლიტიკური აქტივი- უცხოური აგენტურა პარტიების სახით, პოლიტიკოსების სახით, ენჯეოების სახით და თქვენი სახით, მათ შორის. იმიტომ, რომ თქვენ ხართ მთავარი, ვინც უზრუნველყოფს მედიის კუთხით ამ რუსოფობიურ კამპანიას. შესაბამისად, ჩვენ რადგან ვხედავთ, რომ საგანგებო ყურადღებას უთმობს "დიპ სტეიტი" ამ რუსოფობიურ კამპანიას, ჩვენც საგანგებო ყურადღება უნდა დავუთმოთ ამ კამპანიას და საზოგადოებას უნდა მივაწოდოთ სრული ინფორმაცია ამ საკითხთან დაკავშირებით“, - განაცხადა ირაკლი კობახიძემ.

PM Kobakhidze: 'Deep state' gives special attention to anti-Russian campaign, so will we
"Since we see that the 'deep state' is giving special attention to this anti-Russian campaign, we too must give special attention to it and provide the public with full information on this issue," Kobakhidze said
Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze has said the government should give "special attention" to what he described as a new anti-Russian campaign in Georgia, arguing that the so-called "deep state" is also focusing heavily on the issue.
Responding to a question from a TV Pirveli journalist about whether Russophobia represented a major challenge in Georgian society and whether the issue warranted such a high level of government attention, Kobakhidze said it deserved "special attention".
"Since we see that the 'deep state' is giving special attention to this anti-Russian campaign, we too must give special attention to it and provide the public with full information on this issue," Kobakhidze said.
He alleged that the campaign involved opposition politicians, political activists, non-governmental organisations and media outlets, describing it as a coordinated effort directed from outside Georgia.
Kobakhidze said the alleged campaign was aimed at artificially increasing anti-Russian sentiment and could ultimately damage economic ties between Georgia and Russia. In recent remarks, he has also warned that efforts to discourage Russian tourists could lead to Moscow cutting economic ties with Georgia.