ქრთამის მიცემისა და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის ბრალდებით ერთი პირი დააკავეს
1154
შინაგან საქმეთა სამინისტროს გენერალური ინსპექციის თანამშრომლებმა, საქართველოს სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლებთან ერთად გატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ქრთამის მიცემის ბრალდებით ერთი პირი, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე დააკავეს.
ამასთან, დაკავებულის საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკის შედეგად ამოღებულ იქნა მაკაროვის სისტემის ცეცხლსასროლი იარაღი, რომელსაც ბრალდებული მართლსაწინააღმდეგოდ ინახავდა.
დანაშაული თავისუფლების 4-დან 7 წლამდე აღკვეთას ითვალისწინებს.
"გამოძიებით დადგინდა, რომ 1988 წელს დაბადებულმა მოქალაქე ზ.მ.-მ საქართველოს სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომელს უკანონო ქმედების, კერძოდ სასაზღვრო პუნქტის გვერდის ავლით მსხვილფეხა რქოსანი პირუტყვის გადაყვანაში დახმარების სანაცვლოდ, ქრთამის სახით ფულადი თანხა შესთავაზა. გარდა ამისა, მისი საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკის შედეგად ამოღებულ იქნა მაკაროვის სისტემის ცეცხლსასროლი იარაღი, რომელსაც ბრალდებული მართლსაწინააღმდეგოდ ინახავდა.
ქრთამის მიცემისა და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის ფაქტზე გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 339-ე და 236-ე მუხლებით მიმდინარეობს", - აცხადებენ შსს-ში.

If convicted, the suspect faces a prison sentence of between four and seven years
A Georgian citizen has been arrested on charges of bribery and illegal firearm possession following a joint operation by the General Inspectorate of the Ministry of Internal Affairs and the Border Police, the body said on Thursday.
The suspect, identified as Z.M., born in 1988, was detained based on a ruling by a judge. According to a statement from the Ministry, Z.M. is accused of offering a bribe to a Border Police officer in exchange for assistance in transporting cattle across the border without passing through a checkpoint.
During a subsequent search of the suspect’s residence, authorities also discovered and seized a Makarov-type firearm, which the individual was allegedly storing illegally.
The offences are being investigated under Articles 339 and 236 of Georgia’s Criminal Code, which relate to bribery and the unlawful purchase and possession of firearms. If convicted, the suspect faces a prison sentence of between four and seven years.