ლევან ჟორჟოლიანი დელფოსის ეკონომიკური ფორუმის დამფუძნებელს და პრეზიდენტს შეხვდა
მთავრობის ადმინისტრაციის უფროსი ლევან ჟორჟოლიანი დელფოსის ეკონომიკური ფორუმის დამფუძნებელს და პრეზიდენტს სიმეონ ცომოკოსს შეხვდა.
შეხვედრაზე სამომავლო თანამშრომლობის პერსპექტივები განიხილეს.
მთავრობის ადმინისტრაციის ინფორმაციით, ხაზი გაესვა დელფოსის ეკონომიკური ფორუმის, როგორც დიალოგისა და თანამშრომლობის პლატფორმის მნიშვნელობას პოლიტიკური, ეკონომიკური და გეოპოლიტიკური საკითხების შესახებ მაღალი დონის დისკუსიების ხელშეწყობის მიმართულებით.
"აღინიშნა საქართველოს აქტიური მონაწილეობა ფორუმის ფარგლებში გამართულ ღონისძიებებში.
განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმო საქართველოს ეკონომიკური ზრდის დინამიკას, ქვეყნის სატრანზიტო და ლოგისტიკურ პოტენციალს. ასევე ხაზი გაესვა შუა დერეფნის, როგორც უსაფრთხო და საიმედო სატრანზიტო მარშრუტის მნიშვნელობას და საქართველოს როლს რეგიონული დაკავშირებადობის გაძლიერებაში.
მთავრობის ადმინისტრაციის უფროსმა გამოთქვა მზადყოფნა, საქართველომ უმასპინძლოს დელფოსის ეკონომიკური ფორუმის ფარგლებში დაგეგმილ ღონისძიებებს.
შეხვედრას საქართველოს საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი საბერძნეთის რესპუბლიკაში ლევან ბერიძე და მთავრობის ადმინისტრაციის უფროსის მოადგილე ზვიად ბარქაია დაესწრნენ", - აღნიშნულია ინფორმაციაში.

Head of the Government Administration Levan Zhorzholiani met with Symeon Tsomokos, founder and president of the Delphi Economic Forum, to discuss prospects for future cooperation.
According to the Government Administration, the meeting highlighted the importance of the Delphi Economic Forum as a platform for dialogue and cooperation, facilitating high-level discussions on political, economic and geopolitical issues.
The sides noted Georgia’s active participation in events held within the framework of the forum.
Particular attention was paid to Georgia’s economic growth dynamics, as well as the country’s transit and logistics potential. The importance of the Middle Corridor as a safe and reliable transit route and Georgia’s role in strengthening regional connectivity were also highlighted.
Zhorzholiani expressed readiness for Georgia to host events planned within the framework of the Delphi Economic Forum.