ლიეტუვის საგარეო საქმეთა სამინისტრო - ვგმობთ ნიკა მელიას დაკავებას და მოვითხოვთ, "ქართულმა ოცნებამ" რეპრესიები შეწყვიტოს
მოვითხოვთ, რომ "ქართულმა ოცნებამ" საქართველოში სამოქალაქო საზოგადოებისა და ოპოზიციის წინააღმდეგ მიმდინარე რეპრესიები შეწყვიტოს, - ამის შესახებ ლიეტუვის საგარეო საქმეთა სამინისტრო სოციალურ ქსელში წერს.
საგარეო უწყება "კოალიცია ცვლილებებისთვის" ერთ-ერთი ლიდერის ნიკა მელიას დაკავებას გმობს.
"ჩვენ ვგმობთ „კოალიცია ცვლილებებისთვის“ ერთ-ერთი ლიდერის ნიკა მელიას დაკავებას და მოვითხოვთ, რომ "ქართულმა ოცნებამ“ საქართველოში სამოქალაქო საზოგადოებისა და ოპოზიციის წინააღმდეგ მიმდინარე რეპრესიები შეწყვიტოს. ჩვენ ევროპული ღირებულებების დამცველ ქართველ ხალხს სოლიდარობას ვუცხადებთ“, - აღნიშნულია განცხადებაში.

The Lithuanian Foreign Ministry expressed concern over what it saw as a deteriorating political climate in Georgia.
Lithuania has condemned the detention of Georgian opposition figure Nika Melia, calling on the ruling Georgian Dream party to end what it described as "ongoing repression" against civil society and the political opposition.
In a statement shared on social media, the Lithuanian Foreign Ministry expressed concern over what it saw as a deteriorating political climate in Georgia.
"We condemn the detention of Nika Melia, one of the leaders of the Coalition for Change, and we demand that the Georgian Dream party stop the ongoing repression against civil society and the opposition in Georgia," the ministry said."We express our solidarity with the Georgian people who defend European values."