მარნეულში დიდი ოდენობით ყალბი ფულის გასაღების ფაქტზე ორი პირი დააკავეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის მარნეულის რაიონის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, წინასწარი
შეთანხმებით ჯგუფის მიერ, დიდი ოდენობით ყალბი ფულის გასაღების ფაქტზე, აზერბაიჯანის რესპუბლიკის 2 მოქალაქე - 1966 წელს დაბადებული ჯ.მ. და 1993 წელს დაბადებული მ.მ. დააკავეს.
დანაშაული თავისუფლების 10 წლამდე ვადით აღკვეთას ითვალისწინებს.
შსს-ს ინფორმაციით, გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულებმა წითელი ხიდის საბაჟო გამშვები პუნქტის მიმდებარე ტერიტორიაზე მდებარე ვალუტის გადამცვლელ ჯიხურში 7 ყალბი 500-ევროიანი კუპიურა გაასაღა.

Two arrested in eastern Georgian city for large-scale counterfeit currency distribution
Police in the eastern Georgian city of Marneuli have detained two Azerbaijani citizens on charges of attempting to circulate a large amount of counterfeit money, the Ministry of Internal Affairs reported on Monday.
The investigation found the suspects - identified as J.M., born in 1966, and M.M., born in 1993 - acted in prior agreement and attempted to distribute fake banknotes at a currency exchange booth near the Red Bridge border checkpoint.
Law enforcement officers seized seven counterfeit €500 banknotes as evidence.
The case is being investigated under Article 212, Part 2 of Georgia’s Criminal Code, which carries a penalty of up to 10 years in prison.