მიხეილ ყაველაშვილი - განათლებული, თავისუფლად მოაზროვნე და პასუხისმგებლობიანი ახალგაზრდობა ძლიერი სახელმწიფოს საფუძველია
94
პრეზიდენტი მიხეილ ყაველაშვილი აბიტურიენტებს ეროვნული გამოცდების ჩაბარებას ულოცავს.
"ვულოცავ ერთიანი ეროვნული გამოცდების წარმატებით ჩაბარებას ყველა სტუდენტს!
თქვენს ცხოვრებაში ახალი და მნიშვნელოვანი ეტაპი იწყება - ცოდნის გაღრმავების, პროფესიული განვითარების, საკუთარი პოტენციალის რეალიზებისა და ჰორიზონტზე ახალი შესაძლებლობების აღმოჩენის.
განათლებული, თავისუფლად მოაზროვნე და პასუხისმგებლობიანი ახალგაზრდობა ძლიერი სახელმწიფოს საფუძველია. მჯერა, მიღებული ცოდნითა და გაწეული შრომით თითოეული თქვენგანი საკუთარ წვლილს შეიტანს ჩვენი ქვეყნის განვითარებასა და წარმატებაში.
ახალგაზრდული ენერგია და ხმა, თქვენგან წამოსული ახალი იდეები და ინიციატივები სწრაფად ცვალებად მსოფლიოში განსაკუთრებულ მნიშვნელობას იძენს.
გისურვებთ საინტერესო სტუდენტურ წლებს, დასახული მიზნების მიღწევასა და ნათელ მომავალს!" - წერს ყაველაშვილი.

"Congratulations to all students on successfully passing the Unified National Examinations!" Kavelashvili wrote
Georgian President Mikheil Kavelashvili has congratulated students who successfully passed the Unified National Examinations, describing the start of university life as an important new stage filled with opportunities for education and professional development.
"Congratulations to all students on successfully passing the Unified National Examinations!" Kavelashvili wrote.
He said educated, free-thinking and responsible young people were the foundation of a strong state, expressing confidence that their knowledge and efforts would contribute to Georgia's development and success.
Kavelashvili also highlighted the importance of young people's energy, ideas and initiatives in a rapidly changing world.
He wished the new students an interesting university experience, success in achieving their goals and a bright future.