მიხეილ ყაველაშვილი - ჰოვარდ ლუტნიკმა მითხრა, რომ აუცილებლად გაუზიარებდა ადმინისტრაციის წევრებს ჩემს მოსაზრებებს
პრეზიდენტი მიხეილ ყაველაშვილი სოციალურ ქსელში წერს, რომ ამერიკის შეერთებული შტატების პრეზიდენტის დონალდ ტრამპისა და მისი მეუღლის მელანია ტრამპის სახელით გამართულ ვახშამზე, აშშ-ის ვაჭრობის მდივანს ჰოვარდ ლუტნიკს შეხვდა.
როგორც მიხეილ ყაველაშვილი აღნიშნავს, ვაჭრობის მდივანთან კომუნიკაცია იყო მეგობრული. მისივე განცხადებით, ლუტნიკს მან ქართველი ხალხის გზავნილი გადასცა.
"ამერიკის შეერთებული შტატების პრეზიდენტის დონალდ ტრამპის სახელით გამართულ ვახშამზე, აშშ-ის ვაჭრობის მდივანს, ჰოვარდ ლუტნიკს შევხვდი. ჩვენს შორის კომუნიკაცია იყო მეგობრული. მას გადავეცი ქართველი ხალხის გზავნილი, რომ ჩვენს საზოგადოებაში კითხვის ნიშნებს აჩენს მოქმედი ადმინისტრაციის დუმილი საქართველოსთან მიმართებით. თანაც იმ ფონზე, რომ ჩვენს ხელისუფლებას და დონალდ ტრამპის ადმინისტრაციას აქვს ღირებულებითი თანხვედრა ფუნდამენტურ საკითხებთან დაკავშირებით. ჰოვარდ ლუტნიკმა მითხრა, რომ აუცილებლად გაუზიარებდა ადმინისტრაციის წევრებს ჩემს მოსაზრებებს“, - წერს ყაველაშვილი.

Kavelashvili described the exchange as “friendly” and said he used the opportunity to deliver “a message from the Georgian people.”
Georgian President Mikheil Kavelashvili said he had met the United States Commerce Secretary Howard Lutnick, during a dinner hosted on behalf of US President Donald Trump and his wife Melania.
Writing on social media on Wednesday, Kavelashvili described the exchange as “friendly” and said he used the opportunity to deliver “a message from the Georgian people.”
He said he told Lutnick that the “silence” of the current US administration over developments in Georgia raised questions among the public, adding that Georgia’s government and the Trump administration shared “value-based alignment on fundamental issues.”
According to Kavelashvili, Lutnick assured him that he would pass on his remarks to members of the Trump administration.