გიორგი ბარამიძემ რაღაც არასწორად ჩამოაყალიბა, მაგრამ მას წიხლი ნამდვილად არ ეკუთვნის ივანიშვილის ღალატზე დაფუძნებული დიქტატურის მსახურებისგან, - ამის შესახებ საქართველოს მესამე პრეზიდენტი მიხეილ სააკაშვილი სოციალურ ქსელში წერს.
"მე და გიორგი ბარამიძე ძალიან დიდი ხნის მეგობრები და თანამებრძოლები ვართ. ის ერთ-ერთი ყველაზე დიდი პატრიოტია რომელსაც ოდესმე შევხვედრივარ და აფხაზეთის ომის დროს, ერთად ვმუშაობდით ტყვეების გაცვლაზე. ერთად ვართ ნამყოფი სოხუმშიც და გუდაუთაშიც სადაც კინაღამ ჩვენ თვითონ აგვიყვანეს ტყვედ.
მე მინიშნებაც კი არ მსმენია ქართველების მიერ ტყვეების დახვრეტაზე და დარწმუნებული ვარ, ეს არ შეესაბამება სიმართლეს. აი ქართველების წინააღმდეგ ჩადენილი იქნა წარმოუდგენელი სამხედრო დანაშაულები აფხაზეთშიც და ცხინვალშიც. ცხინვალის შემთხვევაში ეს დადასტურებულია ჰააგის სისხლის სამართლის სასამართლოს მიერ.ჩვენ აუცილებლად აღვადგენთ აფხაზეთზე კონტროლს და ჩვენს წინააღმდეგ ჩადენილი არავის არაფერი შერჩება.
რაც შეეხება ქართველების სამხედრო დანაშაულებში დადანაშაულებას, ამას ივანიშვილის დავალებით აქტიურად აკეთებდნენ წულუკიანი, რომელმაც ხელოვნურად მოახდინა გამოძიების პროვოცირება 2008 წლის ომზე და ასევე ქოცების დასმული პრეზიდენტი სალომე ზურაბიშვილი, რომლის გამონათქვამები რუსებმა წარადგინეს ქართველების წინააღმდეგ მტკიცებულებებად.
გიორგიმ რაღაც არასწორად ჩამოაყალიბა, მაგრამ მას წიხლი ნამდვილად არ ეკუთვნის ივანიშვილის ღალატზე დაფუძნებული დიქტატურის მსახურებისგან, რომელთაც უთავმოყვარეობა აიყვანეს სახელმწიფო პოლიტიკის რანგში", - წერს სააკაშვილი.
გენერალურმა პროკურატურამ "ნაციონალური მოძრაობის“ ერთ-ერთი ლიდერის გიორგი ბარამიძის წინააღმდეგ გამოძიება სამშობლოს ღალატის და საბოტაჟის მუხლებით დაიწყო.

“Giorgi Baramidze and I have been friends and comrades for a very long time. He is one of the greatest patriots I have ever met, and during the war in Abkhazia we worked together on prisoner exchanges. We were together in both Sukhumi and Gudauta, where we ourselves were nearly taken prisoner,” Saakashvili wrote on social media.
Saakashvili said he had never heard even a suggestion that Georgian forces had executed prisoners during the conflict.
“I have never heard even a hint of prisoners being executed by Georgians, and I am convinced that this is not true. On the other hand, unimaginable war crimes were committed against Georgians both in Abkhazia and Tskhinvali. In the case of Tskhinvali, this has been confirmed by the International Criminal Court in The Hague,” he said.
Saakashvili added that Georgia would “definitely restore control over Abkhazia” and said those responsible for crimes against Georgians would be held accountable.
He also accused former Justice Minister Tea Tsulukiani and former president Salome Zourabichvili of making statements or taking actions that, he claimed, contributed to allegations of war crimes against Georgians.
“Giorgi worded something incorrectly, but he certainly does not deserve to be kicked around by the servants of Ivanishvili’s dictatorship, which is founded on betrayal and has elevated a lack of dignity to the level of state policy,” Saakashvili wrote.
Georgia’s Prosecutor General’s Office has launched an investigation into alleged treason and sabotage in connection with remarks made by Baramidze, one of the leaders of the United National Movement.