ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 7 პირი დააკავეს - ამოღებულია განსაკუთრებით დიდი ოდენობით სხვადასხვა სახის ნარკოტიკი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 7 პირი დააკავეს.
"განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებებისა და ფსიქოტროპული ნივთიერების უკანონო შეძენა-შენახვის, რეალიზაციის ხელშეწყობის, ასევე, ნარკოტიკული საშუალების შემცველი მცენარის უკანონო კულტივირების ბრალდებით დაკავებულები არიან, როგორც საქართველოს, ასევე, უცხო ქვეყნის მოქალაქეები.
სამართალდამცველებმა, ბრალდებულების პირადი და დროებითი საცხოვრებელი ბინების ჩხრეკის შედეგად, ასევე, მათ მიერ მითითებული ადგილებიდან ნივთმტკიცებად ამოიღეს სარეალიზაციოდ გამზადებული განსაკუთრებით დიდი ოდენობით სხვადასხვა სახის ნარკოტიკული საშუალება და ფსიქოტროპული ნივთიერება, მათ შორის: „მეფედრონი“, „მეტადონი“, 4 კილოგრამამდე „მარიხუანა", 21 ძირი მცენარე „კანაფი“ და 323 აბი „პრეგაბალინი“.
დაკავებულებს შორის არიან პირები, რომელთა მხილების მიზნით, პოლიციამ მათ სახელზე გამოგზავნილი ამანათების ჩანაცვლება განახორციელა და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებები ნივთმტკიცებად ამოიღო.
საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, სამართალდამცველების მიერ, ასევე, ამოღებულია ნარკოტიკული საშუალებების დაფასოებისთვის საჭირო მასალები და ცეცხლსასროლი იარაღი.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე, 260-ე კვარტა, 19-260-ე, 261-ე, 265-ე პრიმა, 273-ე და 236-ე მუხლებით მიმდინარეობს, რაც თავისუფლების 20 წლამდე ან უვადო აღკვეთას ითვალისწინებს", - აცხადებენ შსს-ში.

Police detain seven, seize large quantities of drugs and psychotropic substances
Police also seized materials allegedly intended for packaging narcotic substances, as well as a firearm, during the investigative operations
Georgia’s Central Criminal Police Department has detained seven people on drug-related charges, including the illegal purchase and possession of particularly large quantities of narcotic drugs and psychotropic substances, facilitating drug distribution, and the illegal cultivation of cannabis, the Interior Ministry said on Friday.
The detainees include both Georgian and foreign nationals, according to the ministry.
During searches of the suspects’ personal and temporary residences, as well as locations indicated by them, law enforcement officers seized particularly large quantities of various narcotic drugs and psychotropic substances allegedly prepared for distribution. The seized items included mephedrone, methadone, up to four kilograms of marijuana, 21 cannabis plants and 323 pregabalin tablets.
Among those detained are individuals whose alleged involvement was uncovered after police intercepted and replaced packages sent to them in order to document the suspected offenses. Particularly large quantities of narcotic substances were subsequently seized as evidence.
Police also seized materials allegedly intended for packaging narcotic substances, as well as a firearm, during the investigative operations.
Depending on the offense, the charges carry penalties of up to 20 years’ imprisonment or life imprisonment, according to the Interior Ministry.