ნიკა გვარამია - ჩემი მხარდაჭერა ნიკას და მის ოჯახს არა როგორც მეგობრის და თანამებრძოლის მიმართ, არამედ მებრძოლი მოქალაქისა და პატრიოტის მიმართ!
ნიკას მიერ შესხმული წყალი მოსამართლის მანტიაში გახვეულ ჯალათზე, პოლიტიკოსების სახელით გაკეთებული საპროტესტო ჟესტია, - ამის შესახებ "კოალიცია ცვლილებებისთვის" ერთ-ერთი ლიდერი ნიკა გვარამია ციხიდან გავრცელებულ წერილში წერს.
"გუშინ ნიკას წელიწად-ნახევარი მიუსაჯეს და კიდევ წელიწადზე მეტი ციხეში დატოვეს.
ნიკას მიერ შესხმული წყალი მოსამართლის მანტიაში გახვეულ ჯალათზე, პოლიტიკოსების სახელით გაკეთებული საპროტესტო ჟესტია, ისეთივე, როგორიც მედიის სახელით გარტყმული სილა მზია ამაღლობელის მიერ და ზვიად რატიანის მიერ კულტურის სახელით გარტყმული სილა პოლიციელის ფორმაში გახვეულ რეჟიმის ჯალათებს!
ჩემი მხარდაჭერა ნიკას და მის ოჯახს არა როგორც მეგობრის და თანამებრძოლის მიმართ, არამედ მებრძოლი მოქალაქისა და პატრიოტის მიმართ! ძალიან მალე ერთად ვიქნებით ყველანი ერთად გარეთ!
სანამ ვიბრძვით, სანამ არ გვეშინია, სანამ დაღლილობას და იმედგაცრუებას არ ვახვედრებთ სიზარმაცეს და შემგუებლობას, მანამდე თამამად და მტკიცედ და რაც მთავარია, სრულიად სამართლიანად შეგვიძლია ვთქვათ:

Opposition Leader Gvaramia expresses support for Melia: ‘my support is as fighting citizen and patriot’
Nika Gvaramia, one of the leaders of the Coalition for Change, on Thursday condemned the sentencing of Nika Melia, calling the courtroom incident - where Melia splashed water on the judge - a symbolic political protest.
He noted that Melia was given an additional year and a half in prison and will remain behind bars for over a year more.
“The water thrown by [Melia] at the executioner wrapped in a judge’s robe is a protest gesture made on behalf of politicians, just like the slap delivered by [journalist and media founder] Mzia Amaghlobeli on behalf of the media, and the slap delivered by [poet] Zviad Ratiani on behalf of culture to the regime’s enforcers dressed in police uniforms,” Gvaramia wrote.
Gvaramia stressed that his support for Melia and his family stemmed not from friendship but from solidarity with a “fighting citizen and patriot”.
“Very soon, we will all be together outside! As long as we fight, as long as we are not afraid, as long as we do not let fatigue and disappointment turn into laziness and resignation - we can confidently and fairly say: we are winning!” he stated.
He concluded with calls for the release of Melia and all “political prisoners,” adding: “Freedom for Georgia!”